یکشنبه, 11 آذر 1397 - 17:48

روسای جمهور ژاپن و فرانسه بر ادامه اتحاد رنو و نیسان تاکید کردند

امانوئل مکرون و شینزو آبه در حاشیه نشست G20 درباره آینده اتحاد رنو-نیسان پس از اخراج کارلوس گوسن تبادل نظر کردند.

به گزارش زومیت، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در نشست G20 در آرژانتین برای آینده اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی به بحث و تبادل نظر پرداختند. دولت فرانسه دارای ۱۵درصد از سهام رنو است، در حالی که رنو با تصاحب ۴۳درصد از سهام نیسان، آن را کنترل می کند و نیسان نیز ۱۵درصد سهام بدون حق رأی در رنو دارد.

اتحاد رنو و نیسان

دولت فرانسه اعلام کرده است که قصد دارد ساختار اصلی این اتحاد را حفظ کند. برونو لومایر، وزیر دارایی فرانسه در مصاحبه با تلویزیون فرانسه ادعا کرد که با هیروشیگه سکو، وزیر صنعت ژاپن برای حفظ ساختار این اتحاد به توافق رسیده اند. با این حال توافق مورد ادعای لومایر با انکار هیروشیگه سکو روبه رو شد و او در نامه ای به لومایر، مراتب اعتراض خود را به دلیل این اظهارات اعلام کرد.

پس از دستگیری کارلوس گوسن در ژاپن، نیسان اعلام کرد که رنو کنترل بیش از حدی در ساختار مدیریتی این شرکت دارد. در سال ۲۰۱۵، امانوئل مکرون دستور داد تا دولت فرانسه سهم خود را در رنو به ۱۵درصد افزایش دهد؛ این موضوع نگرانی های نیسان را از تمایل دولت فرانسه برای تأثیرگذاری زیاد بر اقتصاد ژاپن افزایش داد.
یکی از مقامات کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل مکرون در مورد اتحاد رنو و نیسان گفت:

اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی باید در کنار حفظ ثبات این گروه خودروسازی، ادامه یابد.

شینزو آبه نیز در این دیدار گفت:

حفظ رابطه پایدار در اتحاد نیسان و رنو اهمیت دارد، اما این تصمیمی است که باید در جلسه سهامداران خصوصی این شرکت گرفته شود و دولت ژاپن در زمینه آینده آن پیش داوری نخواهد کرد.

مقامات توکیو روز جمعه اعلام کردند که بازداشت گوسن به میزان حداکثر ۱۰ روز افزایش یافته است. دادستان ژاپن برای نگه داشتن این شخصیت مؤثر دنیای خودرو در بازداشت، باید علیه او اقامه دعوی کرده یا او را به اتهام جرائم جدید دستگیر کنند.

کارلوس گوسن مدتی قبل در ژاپن به اتهام تخلف مالی دستگیر شد، اما هنوز جزییات بیش تری از دلایل تداوم بازداشت او منتشر نشده است. گوسن به سرعت از مقام رئیس هیات مدیره نیسان و میتسوبیشی عزل شد، اما رنو هنوز او را به عنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره نگه داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی