شنبه, 15 مهر 1396 - 08:17

افخمی در دیدار با نخست وزیر سابق ژاپن / بانک صنعت و معدن نقش مهمی در تامین مالی طرح های زیر ساختی توسعه ای در کشور داشته است

علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانك صنعت و معدن گفت: این بانك در زمینه تامین مالی طرح های زیرساخت توسعه ای نظیر فولاد، سیمان، راه آهن، نیروگاه و پتروشیمی نقش فعالی داشته و در این زمینه می توان از افتتاح پتروشیمی كاویان،پتروشیمی لرستان و پتروشیمی مهاباد و تامین مالی ایجاد خط آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان و برقی سازی خط آهن تهران – مشهد، تامین مالی نوسازی ناوگان هواپیمایی كشور نام برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن ، وی كه در دیدار با یوكیو هاتویاما نخست وزیر سابق ژاپن و مشاور بانك سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا سخن می گفت ، گشایش نخستین ال سی از طریق سوئیفت برای بخش خصوصی ، برقراری روابط كارگزاری با 82 بانك فعال در 33 كشور، امضای تفاهم نامه همكاری MOU با اگزیم بانك كره جنوبی و امضای قرارداد فرعی به مبلغ 400 میلیون دلار با اگزیم بانك هندوستان ، قرارداد فاینانس 1میلیارد و 200 میلیون یورویی بین بانك صنعت و معدن و ونش اكونوم بانك روسیه ، قرارداد تامین مالی برقی سازی قطار تهران - مشهد بین بانك صنعت و معدن و اگزیم بانك چین به مبلغ یك میلیارد و 500 میلیون دلار را از فعالیت های بانك صنعت و معدن در فضای پس از برجام برشمرد.

افخمی تصریح كرد : ایران از نظر سرمایه گذاری امن ترین كشور منطقه و دومین اقتصاد بزرگ در خاور میانه است و علاوه بر این كه نیروی كار جوان و تحصیل كرده دارد در حال به روز كردن سیستم های بانكی و ایجاد شرایط مناسب برای تبادل با سیستم بانكداری بین المللی است.

وی بیان داشت : سیستم بانكی ایران شامل 33 بانك ، شامل 9 بانك دولتی، 20 بانك خصوصی و 4 موسسه اعتباری است که خود را با پیش نیازهای نظام بانکی جهانی سازگار و همراه ساخته است. بعلاوه بورس ایران نیز كه سهم عمده آن را صنایع پتروشیمی، پالایشی، بانکها و شرکتهای سرمایه گذاری تشكیل می دهند طی سال های 2013 تا 2016 دوران رشد مناسبی را تجربه كرده و در راستای پیوستن به اقتصاد جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

این مدیر بانكی ضمن تشریح شرایط مطلوب كشورمان برای تعاملات بین المللی بیان داشت: بدهی خارجی ایران در سال های 2013 تا 2016 بشدت كاهش یافته است و كشورمان حتی در شرایط دشوار تحریم های غیر عادلانه، همواره به تعهدات خود در باز پرداخت بدهی خارجی عمل كرده است.

افخمی بحث شفافیت ، پاسخگویی بنگاه های اقتصادی ، مدیریت ریسك ، توجه به اعتبارسنجی و از همه مهمتر رعایت انضباط مالی را از مهمترین دستاوردهای این بانك برشمرد كه می تواند رتبه و جایگاه این بانك را در عرصه مالی بین الملل ارتقا دهد .

نخست وزیر سابق ژاپن نیز در این دیدار گفت: بر این باورم كه دولت كنونی و بویژه وزارت خارجه ایران برای دستاورد برجام باید نامزد جایزه صلح نوبل باشد. من دوست دارم رابطه تجاری ایران و ژاپن تقویت شود و كشورم به ایران تكنولوژی صادر كند.

هاتویاما افزود :نوع نرم افزارهای مورد استفاده در سیستم بانكی برای ما بسیار اهمیت دارد چرا كه استاندارد این نرم افزارها كیفیت و کارآمدی نظام بانكی را مشخص می كند.

نخست وزیر سابق ژاپن كه به اتفاق یك هیات 5 نفره به منظور تبادل نظر پیرامون مسائل اقتصادی و توسعه همكاری های اقتصادی و بین المللی به كشورمان سفر كرده است، آمادگی بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیایی را برای فاینانس نمودن پروژه های زیربنایی در ایران از طریق بانک صنعت ومعدن اعلام نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی