شنبه, 14 بهمن 1396 - 16:24

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجتمع فولاد بافق

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه در سفر به بافق در استان یزد، از مجتمع فولاد این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری در ادامه سفر به بافق ضمن بازدید از مجتمع معدنی و صنعتی آهن و فولاد این شهرستان، در جریان روند پیشرفت طرح های در دست اقدام و روند تولید کارخانه نورد میلگرد این مجتمع و محصولات آن قرار گرفت.

مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق هم اکنون تولید کننده برترین نوع میلگرد گریدA3 و انواع میلگرد گریدA4 و ساده (به سفارش مشتری) است.

محصولات نورد میلگرد این مجتمع با ظرفیت تولید 550 هزارتن در سال، علاوه بر مصرف داخلی به کشور عراق نیز صادر می شود.

نخستین محموله کارخانه نورد این مجتمع به میزان 10هزار تن در سال 95 به کشور عراق صادر شده است. این مجتمع در سایت مجموعه معدن سنگ آهن چغارت بافق ساخته و آماده تولید شده است.

معاون اول رئیس جمهوری به اتفاق رئیس سازمان میراث فرهنگی و چهار وزیر صبح شنبه برای افتتاح چند طرح به مناسبت دهه فجر وارد یزد شدند.

رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید علی رضا آوایی وزیر دادگستری و علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری را در این سفر همراهی کردند.

افتتاح چند طرح صنعتی و تولیدی از جمله طرح تولید فولاد یک میلیون تنی و واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی چادرملو و طرح توسعه صنایع لاستیک تولیدکننده تایرهای رادیال سیمی سواری، تایرهای رادیال سیمی مینی بوس و وانت از طرح هایی است که افتتاح شدند.

واحد تولیدی یاس کیسه تولیدکننده انواع گونی و نخ نیز در میبد، بازدید از معدن سرب و روی مهدی آباد مهریز و شرکت در شورای اداری استان یزد از دیگر برنامه های سفر اسحاق جهانگیری و هیات همراه به یزد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی