جمعه, 13 بهمن 1396 - 17:20

معاون وزیر صنعت / صنایع مس مصداقی از اقتصاد مقاومتی است

معاون وزیر صنعت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت که حوزه مس مانند سایر صنایع معدنی مصداقی از اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در مجتمع مس سرچشمه کرمان اظهار کرد: ارزش سهام بازار مس در سال 92 حدود 111 هزار میلیارد ریال بود که در سال جاری این رقم به 161 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: عملکرد مطلوب شرکت مس باعث خشنودی شرکت بورس و سهامداران شده است و خوشبختانه شرکت ملی صنایع مس ایران هم به لحاظ تولید، فروش و هم از نظر سودآوری وضعیت خوبی دارد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه حوزه مس مانند سایر صنایع معدنی مصداقی از اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: طی سه سال گذشته دو کارخانه کنسانتره با هدف اشتغال زایی تعدادی از افراد بیکار به بهره برداری رسید. اکنون برای جلوگیری از خام فروشی یک گام به جلو رفته است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: بحران قیمت و تحریم قبل از برجام، فروش محصول کاتد را به یکی از مشکلات صنعت مس مبدل کرده بود، اما با وجود این شرایط وضعیت مطلوبی به خود گرفته است.

کرباسیان ادامه داد: شرکت ملی مس و فولاد مبارکه دو شرکتی هستند که عملکرد نمونه ای در کشور دارند و جزو پنج شرکت برتر در زمینه سهام و بورس هستند، به طوری که حداقل سه بار افزایش سرمایه داشته اند. این در حالی است که ظرف چهار سال گذشته شرکت های فعال در حوزه سهامداری، گاهی تا 90درصد سهم خود را بین سهامداران تقسیم و نقدیندگی را از شرکت خارج کرده اند.

معاون وزیر صنعت بیان کرد: منافع سهامداری، مسائل شرکت و نیز مسائل توسعه ای موجب شده است تا مدیران شرکت طرح های نیمه تمام را تکمیل و طرح های جدید را شروع کنند. همه اینها دست به دست هم داده اند تا شرکت مس شرکتی موفق باشد.

کرباسیان خاطرنشان کرد: با توجه به نمودار عملکردی شرکت مس، تلاش های بسیاری برای کاهش قیمت تمام شده کنسانتره صورت گرفته است، به طوری که قیمت آن از سال 92 از کیلویی 3515 به 2440 تومان کاهش پیدا کرده است. همچنین کاتد نیز از کیلویی 5198 به 3900 تومان کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کرمان نزدیک به 17هزار نفر به طور مستقیم در حوزه شرکت های وابسته به مس فعال هستند، بیان کرد: امیدواریم به همت کارکنان مس و مردم منطقه در کرمان و آذربایجان، این شرکت با قوت حرکت کند.

گفتنی است مجتمع مس سرچشمه در 60کیلومتری رفسنجان قرار دارد. قرار است در سفر دو روزه استانی رئیس جمهور به استان کرمان که از پنجشنبه آغاز شده است از طریق ویدئوکنفرانس 10طرح عمده و مهم صنعتی و معدنی در مجتمع مس سرچشمه افتتاح شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی