جمعه, 25 آبان 1397 - 12:09

4 نکته مدیریتی فیلم Deadpool 2

ددپول نام ابرقهرمانی از دنیای مارول است که در سال گذشته قسمت دوم آن به اکران درآمد. اگرچه این فیلم در ژانر اکشن و کمدی است، با این حال در دل فیلم نامه آن نکات مدیرتی جالبی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

نکته مدیریتی فیلم Deadpool2

1-مصاحبه را تنها راهکار استخدامی خود ندانید

در قسمتی از فیلم، شخصیت اصلی(ددپول) به دنبال تشکیل تیمی برای خود تحت عنوان نیروی ایکس است. با این حال نتیجه این امر چیزی شبیه به یک فاجعه بزرگ بوده و وی در همان ماموریت نخست، تقریبا تمامی افراد خود را از دست می دهد. در این رابطه اگرچه از نقش مدیریت بسیار ضعیف وی نباید غافل شد، با این حال علت اصلی این اتفاق را باید در نحوه نادرست استخدام وی، جست و جو کرد. درواقع وی در طول مصاحبه خود بر روی معیارهای نادرست و نامشخصی تاکید داشته که امکان ایجاد یک تیم کامل را از بین برده است.

مطلب مرتبط: 7 نکته مدیریتی فیلم Meru

به همین خاطر لازم است تا همواره نسبت به الگوی استخدامی خود بازبینی های لازم را صورت داده و از استخدام سریع آن ها خودداری کنید. در این زمینه استفاده از چندین مشاور نیز می تواند به کاهش خطاهای شما منجر شود.

2-الزاما تمامی افراد تیم نباید ابرقهرمان باشند

از جمله بزرگ ترین درس های این فیلم، مربوط به زمانی است که شخصیت راننده تاکسی که دوپیندر نام دارد، در آخر با شجاعت خود نقشی مهم را برعهده می گیرد. این امر در حالی است که وی همواره مورد کم لطفی ددپول قرار گرفته و وی را به علت نداشتن قدرت خارق العاده، از حضور در تیم منع می کند. با این حال با توجه به تاثیر بسیار مهم وی در صحنه های پایانی فیلم، این نکته به خوبی نشان داده می شود که استخدام افراد نباید تنها براساس توانایی های موجود آن ها باشد، بلکه نیاز شما عامل تعیین کننده افراد خواهد بود. در نهایت فراموش نکنید که برخی از افراد برای نمایش قابلیت های خود نیازمند فضا و زمان کافی هستند. به همین خاطر شما می توانید از آن ها به صورت آزمایشی، استفاده کنید. درواقع دوپیندر در طول داستان با توجه به نصیحت های ددپول، موفق می شود تا تغییرات جذابی را در خود شکل دهد که درنهایت به اثبات قابلیت های وی منجر می شود.

3-فراموش نکنید که نحوه شکل گیری نیروی جوان کاملا به اقدامات شما وابسته است

به طور خلاصه داستان قسمت دوم ددپول در راستای نجات نوجوانی به نام راسل کالینز، شکل می گیرد. درواقع فردی از آینده آمده است که در تلاش برای کشتن راسل به علت اقدامات وحشتناک وی در آینده، است. با این حال ددپول عقیده دارد که هیچ گاه نباید از جوانان ناامید شد و با آموزش درست می توان مسیر سرنوشت وی را تغییر داد. همین امر نیز در نهایت باعث می شود تا وی بتواند به یک ابرقهرمان آینده و نه یک جانی آدمکش، تبدیل شود. به همین خاطر همواره لازم است تا توجه ویژه ای به نیروی جوان خود داشته و مسیر شکل گیری و پیشرفت آن ها را مهیا سازید.

همچنین همواره لازم است تا در استخدام های خود تنها به وضعیت فعلی افراد توجه نداشته و استعداد پیشرفت آنها را نیز مورد توجه قرار دهید. همواره مشاهده شده است که برخی از افراد اگرچه در مقایسه با سایرین از توانایی کم تری برخوردار هستند، با این حال توانایی رشد آنها باعث می شود تا در مدت زمان کمی به سطحی به مراتب بالاتر از سایرین دست پیدا کنند. در آخر فراموش نکنید که هیچ گاه نباید کارمندان باتجربه خود را با افراد مبتدی و جوان مقایسه کنید. بدون شک این امر تاثیر منفی بسیاری را بر روی روحیه آن ها به همراه خواهد داشت و انگیزه های لازم برای پیشرفت را نابود خواهد کرد.

4-از اشتباهات خود درس بگیرید

جالب است بدانید که در ابتدا کمپانی فاکس چندان تمایلی برای ساخت ددپول نداشته است. همین امر نیز باعث شد تا این فیلم با روند ساخت آهسته و عدم تبلیغات کافی مواجه شود. با این حال پس از موفقیت چشمگیر آن، برای قسمت دوم حمایت گسترده ای صورت گرفت. همین امر نیز باعث شد علی رغم ضعف های موجود در داستان و عدم جذابیت این فیلم در مقایسه با قسمت نخست، ددپول 2 بتواند به فروش خوبی دست پیدا کند. درواقع تولیدکننده های این فیلم به خوبی به اشتباه خود پی برده و در تلاش برای جبران آن بوده اند. با این حال این نکته تنها با توجه عوامل پشت صحنه به دست نیامده و شخصیت های این فیلم نظیر شخصی که به دنبال کشتن شخصیت نوجوان داستان بوده است، پس از مشاهده فداکاری های ددپول در نهایت به اشتباه خود پی برده و تلاش های لازم را برای بهبود اوضاع انجام می دهد. درواقع این امر بیانگر این است که هیچ گاه برای جبران اشتباهات خود دیر نبوده و لازم است تا در هر مرحله ای، اقدام به اقرار اشتباهات خود و اصلاح آن کنید.

مطلب مرتبط: 4 نکته مدیریتی فیلم خون به پا خواهد شد

در نهایت فراموش نکنید که مدیریت امری آسان تلقی نشده و در این راه شما با سختی های متعددی مواجه خواهید شد. تحت این شرایط شما تنها زمانی می تواند با قدرت به کار خود ادامه دهید که قدرت حفظ باورهای درست و اعمال تغییرات لازم در عقاید و اقدامات خود را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی