سه شنبه, 22 آبان 1397 - 17:13

جک دورسی: درباره ویژگی ویرایش توییت ها عجله نمی کنیم

براساس اظهارات مدیرعامل توییتر، ویژگی ویرایش در نهایت به توییتر خواهد آمد؛ هرچند برخی تصمیم گیری ها در این رابطه آسان نخواهد بود.

به گزارش زومیت، به نظر می رسد مدیرعامل توییتر، جک دورسی، بیش از گذشته در رابطه با آوردن گزینه «ویرایش» به این پلتفرم محبوب اجتماعی تحت فشار قرار دارد. در کنفرانس مطبوعاتی که اخیرا در دهلی نو، پایتخت هند برگزار شده بود، جک دورسی سکوت خود را در این رابطه شکست و اظهار داشت که توییتر مجبور است در این رابطه برخی موارد را مدنظر قرار دهد.

ویژگی ویرایش توییت

به گفته وی:

ما برای مدتی به این مسئله اندیشیده ایم و باید این کار را به شکل صحیح انجام دهیم. ما نمی توانیم در این زمینه با عجله عمل کنیم.

هرچند چنین دیدگاه کامل گرایانه ای قابل درک است، اما نمی توان این مسئله را نادیده گرفت که معرفی این ویژگی با تاخیر فراوانی همراه شده است. کاربران Twitter از روزهای آغازین فعالیت این شبکه اجتماعی خواستار فراهم شدن امکان ویرایش توییت ها بودند و اکنون که ۱۲ سال از عمر این پلتفرم محبوب اجتماعی می گذرد، هنوز خبری از گزینه «ویرایش» نیست.

در هر صورت، اظهارنظرهای دورسی به ما نشان می دهند که توییتر چه مواردی را باید در رابطه با این ویژگی مدنظر قرار دهد. به گفته دورسی:

بسیاری از مردم خواستار کلید ویرایش هستند، چراکه می خواهند یک اشتباه کوچک را ویرایش کنند. برای مثال، یک غلط املایی یا ارسال لینک اشتباه. این ویژگی به مراتب دست یافتنی تر از ویرایش کامل توییت های پیشین است.

دورسی اعلام کرد که توییتر امکان ویرایش کامل توییت ها را فراهم نخواهد کرد، چرا که این ویژگی امکان ویرایش اظهارات تناقض آمیز را فراهم می کند. البته مشخص نیست چرا نمایش دادن تاریخچه ویرایش ها برای توییتر کفایت نمی کند؛ چراکه پلتفرم هایی همچون Slack از این روش استفاده می کنند. به گفته دورسی، آن ها می خواهند مطمئن شوند که این ویژگی توجه افراد را منحرف نخواهد کرد.

اگرچه انتظار برای ارائه ویژگی ویرایش در توییتر از مدت ها پیش ادامه داشته است، اما اظهارات دورسی نشان می دهند که در نهایت شاهد اضافه شدن این امکان به توییتر خواهیم بود؛ البته باید امیدوار باشیم که صبر کردن برای این ویژگی ۱۲ سال دیگر به درازا نکشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی