چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1397 - 14:57

صادرات غیرنفتی ۱۵.۹ درصد افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۱۵.۹ درصدی صادرات غیرنفتی کشور در فروردین ماه ۱۳۹۷ خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم تحویل ۲۵۰ دستگاه خودروی تجاری سایپا اظهار کرد: فروردین ماه در ۳۳ کالای صنعتی مهم با رشد تولید مواجه بودیم که نشان دهنده روند پرشتاب رشد صنعتی در کشور است. 

وی با بیان اینکه در فروردین ۹۷ صادرات غیرنفتی به میزان ۱۵.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت، خاطرنشان کرد: در فروردین ماه صادرات میعانات گازی رشد منفی داشته و محصولات پتروشیمی معادل سال قبل صادر شد، بنابراین رشد صادرات در فروردین ماه مربوط به کالاهای صنعتی غیرنفتی بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در صنعت خودرو نیز در سال جاری برنامه تولید یک میلیون و ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو را داریم که نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

شریعتمداری افزود: صنعت خودرو یک صنعت پیشران است و بخش قابل توجهی از صنایع وابسته را نیز به حرکت درمی آورد.

وی خاطرنشان کرد: ابر طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور که از سوی رئیس جمهوری اعلام شد، در سال جاری با قاطعیت ادامه می یابد، به گونه ای که طبق برنامه امسال حداقل ۶۰ هزار دستگاه خودروی تجاری فرسوده باید نوسازی شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: فروردین ماه امسال حدود ۷درصد رشد واردات داشتیم. البته روند منفی شدن تراز تجاری کشور در فروردین ماه متوقف شد و امیدواریم با اقدامات انجام شده در کنترل واردات، تراز تجاری کشور مدیریت شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی