تازه ترین اخبار خودرو

خبرهای روز از خودرو سازان ایران و جهان

مشخصات فنی

خودرو های داخلی و خارجی با امکان مقایسه

قیمت روز خودرو

بروزترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

ویدئو های تماشایی

منتخبی از ویدئوهای دیدنی خودرو(بزودی)

اخبار، مشخصات فنی و قیمت خودروهای داخلی و خارجی به تفکیک برند

اطلاعیه های فروش خودرو


شنبه, 26 اسفند 1396 - 12:21

وزیر صنعت، معدن / افزایش تعداد خودروهای چهار ستاره تولیدی،جای خودروهای پنج ستاره نیز خالی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر تعداد خودروهای چهار ستاره تولیدی در خودروسازی محدود است که باید افزایش پیدا کند. ضمن آنکه جای خودروهای پنج ستاره نیز خالی است.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی کتاب گزارش عملکرد مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی ایران خودرو، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۵۳ درصد از خودروهای تولیدی دو ستاره و چهار درصد تک ستاره است که کیفیت آن ها باید ارتقاء یابد.

وی با بیان این که سال ۱۳۹۷ برای خودروسازی سال کیفیت خواهد بود و هیچ خودروسازی حق تحویل گرفتن حتی یک قطعه بی کیفیت را ندارد، خاطر نشان کرد: تحویل قطعه غیراستاندارد در سال ۱۳۹۷ از سوی خودروسازان ممنوع است و اگر چنین هدفی را محقق نکنند، به عنوان وزیر صنعت با آنها مقابله خواهم کرد.

شریعتمداری ادامه داد: رشد کیفی ۲.۵ درصدی در صنعت خودرو نسبت به سال قبل به هیچ وجه راضی کننده نیست و باید توجه بیشتری به این هدف شود.

وی ادامه داد: صنعت خودرو تاکنون ۹۸ درصد هدف سال جاری برای تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو را محقق کرده است. ضمن آنکه سهم صنعت خودرو از ارزش افزوده کل صنعت حدود ۱۶ درصد است و همچنین ۱۸ درصد اشتغال صنعتی و ۳.۵ درصد جی دی پی مربوط به صنعت خودرو است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در آستانه سال ۱۳۹۷ ابرطرح نوسازی خودروهای سنگین کلید خورده است که براساس آن تمام خودروهای تجاری فرسوده نوسازی خواهد شد.

وی ادامه داد: توجه به عمق ساخت داخل در صنعت خودرو از مهم ترین مسئولیت های ماست البته عمق ساخت داخل بدون توجه به استانداردها خیانت است و در این زمینه باید استانداردها نیز حفظ شود.

شریعمتداری خاطر نشان کرد: تاکنون پنج دستگاه پژو ۳۰۱ ساخته شده است که عمق ساخت داخل آن قابل توجه است. امیدواریم در سال ۱۳۹۷ بتوانیم از تعداد بیشتری از خودروهای جدید رونمایی کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی