شنبه, 26 آبان 1397 - 16:57

اپل ارزش سهامی را که طی ۳۰ سال به دست آورده بود در چند هفته از دست داد

سهام اپل روز دوشنبه کاهشی نسبی را تجربه کرده و سهم آیفون از بازار فروش گوشی های هوشمند نیز بیشتر از ۵درصد کاهش یافته است. نتیجه این اتفاقات پایین آمدن ارزش این کمپانی به زیر یک تریلیون دلار است که پیش از این در تابستان به آن رسیده بود.

براساس گزارش تحلیلگران یکی از دلایل اصلی این اتفاق کاهش فروش آیفون نسبت به زمان مشابه در سال گذشته است. بعد از آن که تک سهام اپل در بازار با قیمت ۲۳۲ دلار معامله می شد و ارزش این کمپانی به ۱.۱۶ تریلیون دلار رسیده بود، اپل نزدیک به ۱۹۰ میلیارد دلار از ارزش خود را تنها طی مدت زمان ۵ هفته از دست داده است.

ارزش سهام اپل

به گزارش دیجیاتو، برای آنکه بزرگی عدد ۱۹۰میلیارد دلار را درک کنید جالب است بدانید که از زمان تاسیس این کمپانی در سال ۱۹۸۰، نزدیک به ۳۰ سال طول کشید تا ارزش سهام آن به رقم ۱۹۰ میلیارد دلاری برسد که آن را در 5هفته از دست داده است.

همچنین و همان طور که پیش از این هم گفته بودیم، فروش آیفون کم قیمت تر اپل یعنی مدل XR با قیمت ۷۴۹ دلاری در حد انتظارات این کمپانی نبوده و حتی این استقبال کم باعث شده بعضی از خط های تولید آیفون XR تعطیل شوند.

البته اپل تنها کمپانی بزرگی نیست که بخشی از سهام خود را از دست داده و برندهایی همچون فیس بوک، نت فلیکس، گوگل و آمازون هم در حال تجربه چنین شرایطی هستند.

یکی از دلایل اصلی کاهش سهام اپل و کاهش درآمد بخش موبایل برندهایی همچون سامسونگ به رکود فعلی بازار جهانی موبایل برمی گردد. بسیاری اعتقاد دارند که تکنولوژی های جدید به کار رفته در گوشی هایی که اخیرا به بازار عرضه شده اند، آنقدر جذاب نیستند که کاربران علاقه ای به هزینه کردن و خریدن یک گوشی جدید داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی