شنبه, 27 مرداد 1397 - 15:26

کاهش درآمد فصل دوم ۲۰۱۹ انویدیا به دنبال کاهش تقاضای تراشه

با توجه به کاهش تقاضای تراشه برای ماینینگ ارز رمزنگاری شده، درآمد فصل دوم سال ۲۰۱۹ انویدیا رو به کاهش خواهد گذاشت.

به گزارش زومیت، ساعاتی پس از آنکه انویدیا اعلام کرد که تقاضای تراشه برای ماینینگ ارز رمزنگاری شده کاهش یافته و به کمتر از رقم پیش بینی شده توسط وال استریت ژورنال رسیده است، ارزش سهام Nvidia حدود ۵درصد کاهش یافت.

از سه ماهه قبلی تاکنون و از زمانی که تقاضای تراشه برای ماینینگ ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین و اتریوم رو به کاهش گذاشت؛ انویدیا توانست حدود ۲۸۹ میلیون دلار تراشه به ماینرها بفروشد که یک دهم درآمد انویدیا است. این شرکت چشم انداز بی نظیری از تولید تراشه برای ماینینگ ارز رمز نگاری شده ترسیم کرده بود، ولی ظاهرا وضعیت تغییر کرد.

انویدیا قبلا پیش بینی کرده بود که درآمد حاصل از فروش تراشه های ارز رمزنگاری شده تا پایان سه ماهه دوم سال مالی، یعنی تا پایان ۲۹ جولای (۷ مردادماه) به حدود ۱۰۰ میلیون دلار خواهد رسید. با این وجود، گزارش روز پنجشنبه انویدیا، در واقعیت خبر از درآمد ۱۸ میلیون دلاری داد.

جن سن هانگ، مدیرعامل این شرکت در گفت وگوی تلفنی با تحلیلگران بازار اعلام کرد:

طی دوره های سه ماهه گذشته، بالا رفتن ارزش ارز رمز نگاری شده در چندین دوره، به نفع ما تمام شد، اما با توجه به وضعیت فعلی، غیرممکن است در نیمه دوم سال مالی بتوانیم شاهد چنین وضعیت سودآوری باشیم.

مدیرعامل Nvidia برای سه ماهه سوم سال مالی جاری، درآمد ۳.۲۵ میلیارد دلاری، به اضافه یا منهای ۲درصد را پیش بینی کرده؛ که رقمی پایین تر از پیش بینی تحلیلگران وال استریت ژورنال، برای کسب درآمد ۳.۳۴ میلیارد دلاری در همین بازه زمانی است. پس از کنفرانس تلفنی جن سن هانگ با تحلیلگران، ارزش سهام انویدیا حدود ۳.۶درصد کاهش یافت و به ۲۴۸ دلار رسید. البته ارزش سهام انویدیا با همین اعداد و ارقام، نسبت به دو سال قبل چهار برابر شده است. با وجود همه نوسانات بازار ارز رمزنگاری شده، ارزش سهام انویدیا نسبت به رقبای دیگر بازار همچون شرکت AMD.O به مراتب بیشتر است.

از سوی دیگر سود ناخالص انویدیا رشدی کمتر از ۶۲.۸درصد را نشان می دهد و پایین تر از حد انتظار پیش بینی شده ۶۲.۹درصدی است. شاید یکی از دلایل این افت سود ناخالص، قرار دادن حافظه های بیشتر روی تراشه ها است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی