یکشنبه, 21 مرداد 1397 - 16:35

عضو هیات رئیسه سازمان ملی کارآفرینی ایران / ‎کارآفرینی خلق یک ارزش جدید در راستای ثروت آفرینی است

‎عضو هیات رئیسه سازمان ملی کارآفرینی ایران گفت که کارآفرینی ایجاد یک ارزش جدید در راستای ثروت آفرینی است و این ثروت محدود به شخص کارآفرین نمی شود، بلکه جامعه را نیز ثروتمند می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ‎هادی هزارخانی، صبح روز گذشته در جلسه کمیته کارشناسی دوازدهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر ملی که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد، با تاکید بر اینکه ابتدا باید مفهوم کارآفرینی بازتعریف شود، اظهار داشت: یکی از مشکلات کارآفرینی در کشور این است که با وجود اقدامات بسیار، هنوز تعریف درستی از این واژه ارائه نشده و حتی تصور برخی مسئولان نیز از کارآفرین، فردی است که شغل و بنگاه اقتصادی ایجاد کند.

‎وی با بیان تاریخچه مختصری از کارآفرینی، افزود: کارآفرینی به شکل امروزی از دهه ۸۰ میلادی شروع شد و در آن زمان کشورهای توسعه یافته، موج اکوسیستم کارآفرینی را ایجاد کردند و تمام اتفاقات و جهش های امروز در حوزه فناوری در آن دهه رقم خورد.

‎مدیر اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر ملی بیان کرد: کارآفرینی به معنای نوآفرینی در اقتصاد امروز است، با این توضیح که صنعت کشور ما صنعتی کارگری است و تحصیلکرده ها بیکار هستند و این امر نشان دهنده این است که جریانی تازه در صنعت به وجود نیامده، به عنوان مثال، سال ها است کشاورزی کشور با همان روش های پرهزینه و قدیمی پیش می رود.

‎هزارخانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره این دوره از جشنواره نیز عنوان کرد: در جشنواره های کارآفرینان برتر، سعی بر این است با حضور فعالان اقتصادی، جریانی جدید در سه حوزه اصلی اقتصاد یعنی صنعت، کشاورزی و خدمات ایجاد شود و در این رویداد ارزشمند کارآفرینانی حضور خواهند داشت که حتی در زمان رکود اقتصادی نیز فروش بالا و رشد اشتغال داشته اند.

‎وی ادامه داد: یکی از شروط کسب عنوان کارآفرین برتر ملی در این جشنواره، نوآوری و دستیابی به رشد مالی ۲۰ درصد و رشد اشتغال ۲۰ درصد، طی مدت زمان چهار سال است.

‎هزارخانی همچنین با اشاره به تندیس این دوره از جشنواره و دلیل انتخاب آن اظهار داشت: از سال گذشته در شورای سیاستگذاری کشور مقرر شد، به جای تقدیم لوح، تندیسی از یک کارآفرین منحصر به فرد به برگزیدگان اهدا شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی