یکشنبه, 03 تیر 1397 - 16:41

هماهنگی بین بخشی موجب رونق فضای کسب و کار می شود

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همکاری و هماهنگی بین بخشی زمینه ساز اشتغال پایدار و رونق فضای کسب و کار است.

به گزارش ایرنا، عیسی منصوری روز شنبه در نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری سیرجان با تاکید بر حفظ موفقیت ها و دستاوردهای موجود افزود: شهرستان سیرجان و استان کرمان در حوزه اشتغال و اقتصاد موفق بوده و خوب عمل کرده و الگوی خوبی برای بحث اشتغال با وجود معین های اقتصادی هستند.

وی اضافه کرد: امروز نیازمند ایجاد فناوری روز برای بحث اشتغال هستیم و اگر به روش های سنتی عمل شود به یقین اشتغال پایدار نمی ماند.

منصوری گفت: شهرستان سیرجان در بخش خدمات، صنعت و کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد که می تواند معیشت مردم و اقتصاد جامعه را مدیریت کند و باید از این ظرفیت ها به خوبی صیانت و استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت های معین اقتصادی کمک خوبی برای توسعه بازار دارند، افزود: صنایع دستی خوبی داریم و باید به منظور خلق فرصت های جدید شغلی تقویت شوند که مهارت آموزی با نظارت و مدیریت مراکز فنی و حرفه ای به بخش خصوصی می تواند به تحقق این مهم کمک کند.

وی پیرامون حضور نیروی کار خارجی در استان کرمان و منطقه سیرجان هم گفت: اگر هماهنگ عمل شود و همه نهادها وظایف خود را خوب انجام دهند، نیروی کار خارجی غیرقانونی در استان کرمان کم و به صفر می رسد و این طرح تا سه ماه آینده در استان کرمان اجرا خواهد شد.

در این نشست سرمایه گذاران و بخشداران و دهیاران مشکلات اشتغال و اقتصاد را در بخش ها و روستاها مطرح کردند و مقرر شد معین های اقتصادی با همکاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت رفع موانع کاری اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت معدنی توسعه آهن فولاد سیرجان هم گفت: این واحد صنعتی معین اقتصادی بخش مرکزی است که از سال گذشته 150 واحد صنعتی راکد و نیمه فعال را از اعتبارات بانکی خود برای اخذ تسهیلات به مبلغ 400 میلیارد ریال معرفی کرده است.

محمود سلطانی زاده افزود: حفظ وضعیت موجود و اشتغال از اولویت های کاری ما است و برای اشتغال های خانگی و مشاغل خرد براساس ایفای مسئولیت اجتماعی خود وام های کم بهره را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کردیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی