یکشنبه, 27 اسفند 1396 - 16:34

وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای افتتاح ترمینال سلام در تابستان ۹۷ خبر داد / افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت فرودگاه امام خمینی

فرصت امروز: وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه برای بررسی شرایط سفرهای هوایی در آستانه تعطیلات نوروز به فرودگاه بین المللی امام خمینی رفت و از این فرودگاه بازدید کرد. عباس آخوندی در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران، از تلاش برای افتتاح ترمینال سلام در تابستان ۹۷ خبر داد و گفت: تلاش داریم تا بتوانیم ترمینال سلام را برای تابستان سال ۹۷ آماده بهره برداری کنیم که با این اقدام ظرفیتی حدودا مانند ظرفیت ترمینال موجود به فرودگاه اضافه شده و قطعاً خدمت رسانی به مردم را آسوده تر خواهد کرد.

آخوندی همچنین با بیان اینکه خوشبختانه امسال ظرفیت این فرودگاه بیش از ۱۴درصد افزایش داشته است، گفت: در جریان این بازدید دیدیم که فرودگاه نسبت به سال گذشته آمادگی بهتری داشته و اقداماتی را جهت بهبود توزیع پروازها انجام داده است. در این صورت دیگر شاهد پیک پروازها در یک ساعت و کم بودن آن در ساعات دیگر نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه وزارت راه و شهرسازی، او با تأکید بر اینکه قطعاً با توزیع پروازها آرامش بهتری در این ایام در فرودگاه حاکم خواهد بود، گفت: در بازدید امروز تغییرات جزئی دیگری که ممکن است از دید ما در وزارت راه و شهرسازی خیلی کوچک باشد ولی قطعاً در جهت آسایش مسافران بسیار مؤثر است دیدیم که افزایش ظرفیت نقاله ها (کاروسل) برای دریافت بار مسافر و همچنین بهتر شدن سیستم خروج از گذرنامه از جمله آنها به شمار می رود.

آخوندی ادامه داد: خوشبختانه تمامی همکاران ما در حال تلاش برای ارائه بهترین سرویس ها به مسافران هستند تا خاطرات خوبی را برای آنها در این ایام رقم بزنند.

وی در اشاره به تفکیک بخش ورودی وسایل نقلیه خصوصی و عمومی نیز گفت: خوشبختانه در این بخش نیز تفکیک خوبی انجام شده و از سوی دیگر با فعال شدن متروی فرودگاه امام خمینی مسافران می توانند به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی به سمت فرودگاه بیایند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ضمن ابراز امیدواری نسبت به ایجاد شرایط سفری ایمن، راحت و همراه با رضایتمندی هرچه تمام تر برای مسافران گفت: در بازدید امروز دیدم که میزهایی برای پاسخگویی به مسافران با زبان های مختلف در سالن های انتظار فراهم شده و در جهت آسایش مسافران اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص بخش های مخصوص برای تحویل بار در فرودگاه گفت: در سال های گذشته شاهد دو ورودی و ایجاد صف های طولانی برای تحویل بار در این بخش بودیم اما امسال دیدیم که این ظرفیت به ۷ ورودی افزایش یافته و قطعاً صف های ایجاد شده برای بازرسی از سوی مردم کمتر خواهد بود.

آخوندی با بیان اینکه تمامی تدابیر لازم برای ایجاد احساس آرامش و آسایش مسافران تا حد توان برای ایام نوروز ۹۷ در فرودگاه امام خمینی اتخاذ شده است، گفت: تلاش داریم تا بتوانیم ترمینال سلام را برای تابستان سال ۹۷ آماده بهره برداری کنیم که با این اقدام ظرفیتی حدودا مانند ظرفیت ترمینال موجود به فرودگاه اضافه شده و قطعاً خدمت رسانی به مردم را آسوده تر خواهد کرد.

وی در پایان اعلام کرد: فراخوان احداث ترمینال ایران شهر را برای فرودگاه امام خمینی در سال ۹۶ اعلام کردیم که آن نیز برای خدمت رسانی به ۲۵میلیون مسافر احداث و زمان عملیات اجرایی آن ۴ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی