سه شنبه, 22 اسفند 1396 - 12:36

برگزیدگان نهایی دو چالش نوآوری و فناوری معرفی شدند

برگزیدگان نهایی دو چالش نوآوری و فناوری در «آی چلنج ستاد نانو» معرفی شدند.

به گزارش مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، نشست ویژه نوآوران با حضور شرکت کنندگان در چالش های نوآوری و فناوری در سال ۹۶، کارگزاران تبادل فناوری نانو و سفیران صنعت نانو با مشارکت مجمع اقتصاد نانو در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ برگزار شد.

این نشست در پنج محور شامل مروری بر چالش های نوآوری برگزار شده تاکنون، معرفی فرآیندهای حمایتی و تسهیل گری ستاد نانو در ارتباط با چالش های نوآوری، آشنایی با رویکردها و فعالیت های فرشتگان کسب وکار (سرمایه گذاران نیک اندیش)، بررسی تجربه موفق حضور یک گروه فناور در چالش نوآوری جذب سرمایه و حمایت بود.

در این نشست، برگزیدگان نهایی دو چالش تولید نانو پوشش های چربی گریز پایدار روی سطوح فلزی یا شیشه ای و چالش افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی معرفی و با اعطای جوایزی نقدی و تسهیلات حمایتی تقدیر شدند.

در بخش اول این نشست، سه میهمان از شرکت نوآوران فناوری های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو (شزان)، استارت آپ پانوتک و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به بررسی تجربه موفق حضور تیم فناور پانوتک با حضور بنیانگذار و سرمایه گذار این استارت آپ پرداختند. در بخش دوم سه میهمان از کارخانه نوآوری، پارک علم و فناوری دانشگاه شریف و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به بررسی عوامل موفقیت و شکست استارت آپ های حوزه فناوری نانو پرداختند.

در پایان این نشست، برگزیدگان چالش افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی، از بین ۹۷ طرح دریافتی، طرح یک شرکت دانش بنیان به عنوان طرح برتر مشخص شد. همچنین در چالش تولید نانو پوشش های چربی گریز پایدار روی سطوح فلزی و شیشه ای، از بین ۶۲ طرح دریافتی، طرح یک شرکت دانش بنیان به عنوان طرح منتخب تقدیر شد.

چالش های نوآوری و فناوری سازوکاری اثربخش برای رفع نیازهای فناورانه و حل مشکلات صنعتی به همراه دارد و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو توانسته تاکنون ۱۳ چالش نوآوری و فناوری نانو برگزار کرده و ۸۰۰میلیون ریال به عنوان تسهیلات حمایتی و ۲۸۵۰میلیون ریال جایزه به طرح های نوآورانه اختصاص دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی