دوشنبه, 21 اسفند 1396 - 12:33

استرالیا پیام ‌رسان چینی وی‌ چت را برای کارمندان وزارت دفاع و امنیت این کشور ممنوع کرد

استفاده مقامات دولتی استرالیا از پیام رسان چینی وی چت توسط وزارت دفاع و امنیت این کشور ممنوع اعلام شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت سی نت، بر اساس گزارش های پایگاه خبری AFR، مقامات دولتی و بلندپایه استرالیا از این پس نباید از اپلیکیشن پیام رسان وی چت استفاده کنند. این اقدام که توسط وزارت دفاع و امنیت استرالیا صورت گرفت و اعلام شد، به نظر می رسد تحت تاثیر اقدامات مشابه ایالات متحده آمریکا علیه غول های تکنولوژی چینی و اتهام به جاسوسی گوشی های هوشمند چینی بوده است چراکه چندی پیش دونالد ترامپ اعلام کرد که استفاده مقامات کاخ سفید از گوشی های هوشمند و دستگاه های الکترونیکی چینی موجب شده است که اطلاعات محرمانه بسیاری از آن ها و دولت آمریکا به سرقت برود.

به دنبال اتهام زنی های ایالات متحده، استفاده و خرید گوشی های هوشمند با برندهای چینی ممنوع اعلام شد؛ این در حالیست که روز گذشته، این پیام رسان چینی موفق شد تعداد کاربرانش را به بیش از ۱ میلیارد نفر برساند که البته همه کاربرانش چینی نیستند و به نظر می رسد از سایر کشورهای جهان نیز از این پیام رسان استقبال خوبی کرده اند.

حالا اعلام ممنوعیت استفاده مقامات دولتی، بلندپایه و سایر کاربران استرالیایی از این پیام رسان چینی باری دیگر شک و شبهه هایی را درباره امنیت سایبری و حفاظت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران در پلت فرم وی چت ایجاد کرده است و بسیاری از مردم درباره اینکه آیا اصلا پلت فرم های مورد استفاده آن ها امن هست یا خیر، سوالات بی پاسخ بسیاری دارند.

کریس ورای - رئیس FBI - ماه پیش گفته بود که به هیچ عنوان محصولات تکنولوژی چینی همچون هواوی و زد تی ای قابل اطمینان نیستند. حالا این طور که به نظر می رسد سازمان دفاع و امنیت استرالیا نیز رویه پلیس فدرال آمریکا را در پیش گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی