یکشنبه, 20 اسفند 1396 - 11:10

دولت سریلانکا به طور موقت برخی از شبکه‌ های اجتماعی را مسدود کرد

دولت سریلانکا به منظور کاهش تقابل و تضاد میان مسلمانان و بودایی های این کشور به طور موقت برخی از شبکه های اجتماعی را مسدود کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت کوارتز، از آنجا که در مواقع بروز اغتشاش و اختلاف میان اقشار مختلف مردم در کشورهای جهان انگشت های اتهام مقامات دولتی، اول از همه به سمت شبکه های اجتماعی، رسانه های مجازی و پیام رسان ها می رود، دولت سریلانکا نیز به منظور کاهش التهاب و آشوب های اخیر میان مسلمانان و غیرمسلمانان این کشور تصمیم گرفته است که برخی شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و وایبر را به طور موقت مسدودو فیلتر کند تا از اعمال خشونت رفتاری و کلامی علیه مسلمانان این کشور جلوگیری بعمل بیاورد.

سریلانکا سالهاست که درگیر اختلافات میان اکثریت مذهبی بودایی و اقلیت مسلمان است و تاکنون اقدامات کوچک و بزرگ بسیاری را در راستای کاهش و حذف این اغتشاشات انجام داده اما چندان موفق نبوده است.

همواره در برخی کشورهایی که درگیر چنین اختلافاتی می شوند، نخستین اقدامی که انجام می دهند، فیلترینگ و مسدودسازی آن دسته از صفحات مجازی است که آتش این آشوب ها را شعله ورتر می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی