شنبه, 19 اسفند 1396 - 17:58

افزایش نجومی ارزش سهام آمازون / سیاتلی ها در آستانه تریلیون دلاری شدن

ارزش سهام آمازون طی یک سال اخیر ۸۳درصد افزایش پیدا کرده است و این موضوع سیاتلی ها را در رقابت با اپل بر سر تریلیون دلاری شدن پیش می اندازد.

به گزارش زومیت، بسیاری پیش بینی می کنند که اپل به نخستین شرکت با ارزش بازار یک تریلیون دلار بدل خواهد شد، اما مقایسه نمودارهای مربوط به ارزش سهام نشان می دهد که آمازون با رشدی نجومی، احتمالا در مسیر تریلیون دلاری شدن، از اپل پیشی خواهد گرفت.

گزارش رویترز حکایت از ارزش ۸۹۳ میلیارد دلاری بازار اپل دارد و آمازون با اختلافی ۱۴۱میلیارد دلاری، مقام دوم را با ارزش بازار ۷۵۲میلیارد دلاری به خود اختصاص داده است، اما درحالی که رشد ارزش سهام اپل طی ۱۲ماه اخیر حدود ۲۴ درصد بوده، آمازون در همان بازه زمانی، رشدی ۸۳درصدی را تجربه کرده است.

با این حال خبرگزاری رویترز اذعان می کند تمام این پیش بینی ها در حد تئوری هستند و رقابت بین آمازون و اپل حتی با در نظر گرفتن روند فعلی ارزش سهام آنها، در جهت بدل شدن به نخستین شرکت با ارزش بازار یک تریلیون دلار، بسیار نزدیک خواهد بود.

در گزارش رویترز چنین آمده است: بی شک، افزایش ارزش سهام، شاخصه ای قابل اتکا برای عملکرد آینده [شرکت ها] به شمار نمی رود و افزایش نجومی ارزش سهام آمازون طی سال های اخیر، در قالب هر استانداردی، استثنایی است، اما چنانچه رشد ارزش سهام آمازون با همین روند ادامه پیدا کند، این شرکت در ماه آگوست به ارزش بازار یک تریلیون دلاری دست خواهد یافت و اپل با حفظ روند فعلی خود، یک هفته پس از آمازون، یک تریلیون دلاری خواهد شد.

اما تحلیلگران وال استریت، همگی اعتقاد دارند که هیچ کدام از شرکت های اپل و آمازون، سطح رشد فعلی خود را حفظ نخواهند کرد.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که ارزش هر سهم اپل طی ۱۲ماه آینده با افزایشی ۱۱درصدی به ۱۹۵دلار خواهد رسید و این موضوع براساس داده های تامسون رویترز، ارزش بازار اپل را به ۹۸۹میلیارد دلار خواهد رساند. در مورد آمازون نیز گفته می شود که ارزش هر سهم این شرکت طی ۱۲ ماه آینده با افزایشی ۱۰درصدی به ۱۷۰۰دلار خواهد رسید و ارزش بازار سیاتلی ها معادل ۸۲۳میلیارد دلار خواهد بود.

مؤسساتی همچون بارون در کنار تعداد بسیاری از تحلیلگران معتقدند که اپل پیروز نبرد خواهد بود، اما یک مؤسسه یک میلیارد دلاری سرمایه گذاری پوششی، تابستان گذشته پیش بینی کرده بود که آمازون پیش از کوپرتینونشین ها به شرکتی یک تریلیون دلاری بدل خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی