شنبه, 19 اسفند 1396 - 17:45

فروش دلار بانکی به مسافران محدود شد / شرایط جدید فروش ارز در بازار

فرصت امروز: بانک مرکزی شرایط جدید فروش ارز در بازار را اعلام کرد و براساس آنچه صرافی ها روی تابلو اعلان قیمت های خود گذاشته اند، فروش یورو و دلار دولتی (بانکی) صرفا با ارائه کارت ملی، پاسپورت، ویزا، بلیت و عوارض خروج از کشور امکان پذیر است؛ یعنی بر این اساس دلار رسمی یا همان دلار بانکی در حال حاضر تنها به افرادی که مسافر هستند فروخته می شود.

این در حالی است که در گذشته تنها ارائه کارت ملی برای خرید ارز کافی بود اما از روز گذشته، فروش دلار و یورو صرفا با ارائه مدارک سفر امکان پذیر است.

به گزارش ایسنا، در بازار نخستین روز هفته شرایط خرید و فروش ارز نسبت به روزهای گذشته متفاوت شده و فروش ارز با محدودیت بیشتری همراه شده است. این روند برخلاف شرایط روزهای گذشته است چرا که طی حدود دو هفته گذشته دلار و یورو بانکی در برخی از صرافی ها به شکل محدود عرضه می شد و کسانی هم که مسافر نبودند می توانستند ارز خریداری کنند.

اتفاقی که باعث شده بود صف های طولانی در مقابل برخی صرافی ها شکل بگیرد ولی بررسی ها از بازار روز شنبه نشان می دهد که صف ها نسبت به روزهای گذشته کمتر و محدودتر شده است و به نظر می رسد تقریبا تمامی افرادی که در صف حضور دارند، مسافر باشند.

در این بازه زمانی بسیاری از افراد برای کسب سود برای خرید ارز اقدام می کردند؛ اتفاقی که به دلال بازی در بازار دامن زد ولی به نظر می رسد که این سیاست جدید از میزان دلالی در بازار بکاهد.

طی روزهای هفته گذشته مشاهدات از صف های متقاضیان نشان می داد که بخش قابل توجهی از افراد مسافر نیستند و صرفا برای کسب سود به دنبال خرید دلار و یورو هستند. با این حال، شرایط جدید فروش ارز به طور طبیعی باعث شده است که متقاضیان برای خرید ارز طیف محدودتری را شامل شوند و صف ها کم شود.

گفتنی است همچنان بخش زیادی از صرافی ها از خرید و فروش ارز خودداری می کنند و این موضوع را روی تابلوی اعلان قیمت های شان اعلام کرده اند. همچنین بعضی از صرافی ها از فروش دلار خودداری می کنند و تنها یورو را با نرخ دولتی می فروشند.

به طور کلی طی دو هفته گذشته خرید و فروش ارز با سختی هایی همراه بوده، به طوری که در محدود میدان فردوسی بیشتر صرافی ها از فروش ارز خودداری کرده اند و حتی منطقه سبزه میدان واقع در بازار بزرگ که زمانی یکی از مناطق اصلی خرید و فروش ارز بود، در حال حاضر از رونق افتاده است و امکان خرید و فروش ارز در آنجا وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی