جمعه, 18 اسفند 1396 - 11:56

مدیرعامل بانک صنعت و معدن / هدف ما بانکداری است نه بنگاه داری

مدیرعامل بانك صنعت و معدن پس از فروش سهام شركت سرمایه گذاری این بانك در بورس گفت: هدف ما بانكداری است و نه بنگاه داری. بنگاه داری در برهه ای از فعالیت این بانك ناخواسته به ما تحمیل شده است.

علی اشرف افخمی كه با پایگاه خبری بانك صنعت و معدن گفت وگو كرده است با تبیین سیاست های این بانك برای فروش بنگاه های تحت پوشش گفت: این بانك توسعه ای به لحاظ ماهیت فعالیتش چندان به دنبال بنگاه داری نبوده است و بنگاه های تحت پوشش این بانك در شرایطی خاص به ما واگذار شده است.

افخمی با اشاره به اینکه شرکت های زیرمجموعه این بانک در مقایسه با سایر بانک های کشور بسیار اندک است، خاطرنشان ساخت: اجرای سیاست واگذاری بنگاه های بانك از سال 92 آغاز شده است و در این مدت تعداد زیادی از بنگاه های تحت پوشش نیز واگذار شده است، اما واگذاری شركت سرمایه گذاری بانك صنعت و معدن به دلیل وضعیت خاص و موفقیت آمیزی كه در این مقطع زمانی داشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل بانك صنعت و معدن افزود: برخی از مقررات را شاید بتوان عامل كندشدن واگذاری ها قلمداد کرد، لکن بانک هرگز تمایلی به داشتن این بنگاه ها نداشته و بیشتر علاقه مند توسعه ظرفیت بانکداری و افزایش تعاملات بین المللی بوده و هستیم.

افخمی در خصوص واگذاری شركت سرمایه گذاری صنعت و معدن گفت: این شركت یكی از شركت های موفق و سودآور بانك در زمینه فعالیت های بورسی و اقتصادی بوده است و در ادامه سیاست های واگذاری و تاكید دولت و جناب آقای كرباسیان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، موفق شدیم با شناسایی خریداران اهلیت دار، از طریق بورس 51درصد از سهام این شركت را در روز 24 بهمن ماه گذشته با موفقیت واگذار كنیم.

افخمی با تشکر از حمایت و پشتیبانی کامل وزرای اقتصاد و صمت از واگذاری بنگاه های زیرمجموعه بانک ها به بخش خصوصی افزود: پس از عرضه شدن 51درصد سهام شركت سرمایه گذاری صنعت و معدن، شركت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با نظارت سازمان بورس اوراق بهادار از بین چند رقیب و خریدار موفق شد كه 51درصد سهام مذكور را خریداری کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی