سه شنبه, 15 اسفند 1396 - 15:19

حل مشکلات توییتر با سبک مدیریتی جک دورسی

جک دورسی، مدیرعامل شرکت توییتر، اعلام کرده است که برای حل مشکلات این پلتفرم اجتماعی، از پیشنهادات همه کاربران و متخصصان استقبال می کند.

پنج شنبه هفته پیش، جک دورسی نه تنها مشکلات و ایرادات توییتر را تصدیق کرد، بلکه در حرکتی غیرمنتظره از کاربران و کارشناسان درخواست کرد به بهبود این پلتفرم کمک کنند.

ما شاهدیم که مشکلاتی نظیر سوءاستفاده، آزار و اذیت، ارتش ترول ها، خرابکاری های مشترکی که توسط انسان ها و بات ها صورت می گیرند، کمپین های اطلاع رسانی دروغ و صداهای تفرقه برانگیز، روزبه روز بیشتر می شوند. ما در مورد استفاده برخی کاربران، راضی نیستیم و می دانیم که نتوانسته ایم با سرعت کافی به این مشکلات رسیدگی کنیم.

اکانت توییتر جک دورسی، یکم مارس ۲۰۱۸

ما اخیرا یک سؤال ساده مطرح کرده ایم: آیا می توانیم «سلامت» مکالمات را در توییتر اندازه گیری کنیم؟ ما به یک سیستم کاملا جامع نیاز داریم، نه اینکه فقط مطالب مشکل آفرین را بررسی کنیم.

طبق بیانیه منتشرشده در توییتر، این پلتفرم شبکه اجتماعی در تلاش است با کمک متخصصان خارج از شرکت، راهی برای سنجش «سلامت» خود بیابد. داوطلبان باید تا تاریخ ۱۳ آوریل پیشنهادات خود را ارائه کنند و این شرکت امیدوار است تا ماه جولای اولین سری پروژه های منتخب را اعلام کند.

مدت ها است که شرکت توییتر، به این دلیل که به اکانت های جعلی اجازه می دهد از سرویس های ارائه شده استفاده کنند، مورد انتقاد قرار می گیرد. این جریان پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ رنگ جدی تری به خود گرفت و حالا کارشناسان به مردم هشدار می دهند که احتمالا این شبکه اجتماعی بار دیگر در جریان انتخابات میان دوره ای، به ابزاری در دست خرابکاران تبدیل می شود.

دورسی در هیچ یک از توییت های خود، از کسی عذرخواهی نکرده است، اما با تصدیق اشتباهات توییتر و پذیرش مسئولیت های ناشی از آن، بار دیگر مهارت های رهبری خود را به دنیای کسب و کار نشان داد. البته بیانیه او از جنبه دیگری نیز ارزشمند است: دورسی و تیمش از زیر بار این حقیقت که نتوانسته اند راه حلی برای مشکلات توییتر بیابند، فرار نمی کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی