چهارشنبه, 16 اسفند 1396 - 14:44

9 ایده برتر در زمینه کسب و کار های پاره وقت


  به قلم: جنیفر پست 

بدون شک ترک شغل فعلی به منظور راه اندازی کسب و کاری جدید چالشی هیجان انگیز است. در عین حال اگر پس انداز کافی در اختیار نداشته باشیم، این امر به تهدید اقتصادی تبدیل خواهد شد. در این میان فعالیت در یک شغل پاره وقت کمک شایانی به تنظیم وضعیت نامتعادل مالی مان می کند. به این ترتیب با خیالی آسوده تر روی کسب وکار جدیدمان تمرکز خواهیم کرد.

اگر به شدت نسبت به پیگیری کسب وکار جدیدتان مصمم هستید و در این زمینه نیازمند انجام فرآیندهای تحقیقاتی پرهزینه اید، ایده های این مقاله شما را برای تأمین حداقل بودجه موردنیازتان راهنمایی خواهد کرد. توجه داشته باشید که این ایده ها کسب وکارهای جانبی و پاره وقت هستند. برهمین اساس نیابد انتظار ایجاد تحول مالی عظیمی با پیگیری این ایده ها داشت، فقط باید به این ایده ها به چشم درآمدی جانبی و کمکی هرچند کوچک نگاه کرد.


1- رانندگی در اوبر

زندگی در محله ای پر از رستوران و فروشگاه های بزرگ به معنای فعالیت آن قسمت از شهر در بخش عمده ای از ساعات بعدازظهر و شب است. این امر فرصتی مناسب برای کسب درآمد بیشتر محسوب می شود. اگر دارای گواهینامه معتبر، ماشین و بیمه هستید، رانندگی در اوبر گزینه مناسبی برای کسب درآمد از ساعت های پایانی شب خواهد بود. برهمین اساس شاید نگاهی جدی تر به حضور موقت در این سامانه چندان هم گزینه غیرمنطقی نباشد. پس از ثبت نام اولیه در این سامانه شرکت توسعه دهنده سابقه کیفری و شغلی شما را موردبررسی قرار می دهد. در صورت عدم ارتکاب جرم های قابل توجه مانعی در راه فعالیت افراد وجود ندارد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط و نحوه کار در اوبر به سایت رسمی شرکت مراجعه کنید.

2- خدمات عمومی در حوزه اسناد رسمی

تعداد قابل توجهی از افراد به منظور افزایش اعتبار و سابقه رزومه شان در دفترهای اسناد رسمی مشغول به کار می شوند. به این منظور شما باید گواهی نامه رسمی از ایالت یا استان محل سکونت تان دریافت کنید. این فرآیند معمولا کمتر از 100 دلار هزینه در پی دارد. توجه داشته باشید که هر کشور و استانی قوانین خاص خود را در این زمینه دارد. با این حال در نگاهی کلی شرایط اخذ چنین مدرکی چندان دشوار و دور از ذهن نیست. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مراجعه به مرکز اصلی ثبت اسناد هر استان یا ایالت الزامی است. با این حال پس از دریافت مدرک رسمی امکان فعالیت در هر سطح از خدمات عمومی اسناد رسمی وجود دارد.

مطلب مرتبط: اولین ایده کسب وکارتان چگونه به شما کمک می کند / تجربیات ۱۷ کارآفرین موفق

3- مربی یوگا

همه ما برای اوقات فراغت مان برنامه های خاصی داریم. در این میان برخی از افراد به سوی ورزش هایی نظیر یوگا گرایش پیدا می کنند. برهمین اساس اگر تمرینات یوگای خود را تا سطح حرفه ای دنبال کرده اید، شاید زمان استفاده از این توانایی تان فرا رسیده باشد. جست وجوی کوتاهی در میان آگهی ها و مراجعه به باشگاه های اطراف موقعیت مناسبی برای شما در زمینه آموزش یوگا فراهم خواهد کرد. علاوه بر این شیوه های سنتی امکان ارائه خدمات ورزشی از طریق اپ های مختلف نیز وجود دارد. براین اساس کلاس هایی به صورت آنلاین در سطوح مختلف برگزار خواهید کرد. همچنین فعالیت به عنوان مربی مدرسه هم گزینه مطلوب دیگری است.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت به عنوان مربی یوگا می توان به پایگاه اطلاع رسانی Yoga Alliance مراجعه کرد.

4- خدمات آموزشی و تدریس

فرقی ندارد دارای مدارک تحصیلی آکادمیک باشید یا مهارتی خاص را به صورت فردی فراگرفته اید، در هر صورت امکان ورود به حوزه خدمات آموزشی و تدریس برای شما وجود خواهد داشت. بسیاری از افراد این شغل را به عنوان کاری پاره وقت انتخاب کرده و در نهایت افرادی سرشناس در زمینه تدریس شده اند. مروری بر سرگذشت خیل عظیمی از استادهای داشنگاهی موید این ادعاست.

به منظور ورود به عرصه آموزش ابتدا باید مهارت های مان را مشخص کنیم. هنگامی که بدانیم قصد ارائه چه خدمتی را داریم، یافتن مشتری راحت تر خواهد بود. پس از این مرحله نوبت به تبلیغات می رسد. در واقع مهارت شما را به طور همزمان افراد دیگری نیز دارند. به این ترتیب هرکه توان تبلیغ و جذب مخاطب بیشتری داشته باشد، در نهایت پیروز خواهد بود. اگر کیفیت مناسبی در زمینه آموزش ارائه دهید، شاگردان تان به طور ناخودآگاه دوستان شان را نیز به شما معرفی خواهند کرد. بدین ترتیب در مدتی اندک تبدیل به یک برند در زمینه آموزش می شوید.

5- آرایشگری

بدون شک ارائه سرویس های آرایشی و زیبایی انتخاب اول هیچ کدام از فعالان عرصه کسب و کار نیست. با این حال اگر اندکی خلاقیت و پشتکار داشته باشیم، با ساعت های کاری مناسب پول قابل توجهی به دست خواهیم آورد. تنوع گسترده خدمات آرایشی دست ما را در زمینه انتخاب باز می گذارد. براین اساس در هر زمینه ای که استعداد یا اندک علاقه ای داریم، می توانیم مشغول به کار شویم. البته پیش از شروع به کار باید گواهی های مرتبط در این زمینه را از مراجع دارای صلاحیت دریافت کنیم.

6- تعمیر لوازم خانه

اگر در زمینه کار با لوازم خانه مهارت دارید، بدون نیاز به دریافت هرگونه گواهی نامه می توانید مشغول به کار شوید. سامانه های مختلفی در زمینه ارائه خدمات تعمیراتی به صورت آنلاین وجود دارد. این سامانه ها تنها یک امتحان عملی به منظور اطمینان از مهارت افراد برگزار می کنند. همچنین فعالیت به صورت مستقل و تبلیغ در محیط های مناسب نیز گزینه مطلوبی خواهد بود.

7- کاریکاتوریست

تلاش برای ترسیم نقاشی بخش زیادی از اوقات فراغت ما در دوران مدرسه را تشکیل می دهد. از کلاس های ویژه این هنر گرفته تا یادگاری هایی که روی میز یا دفترهای خود به جا می گذاریم، شاید به هیچکدام در حالت عادی نتوان به عنوان امکانی برای کسب درآمد نگاه کرد. در این بخش دو راه پیش روی ماست. نخست اینکه به عنوان کاریکاتوریست در آموزشگاها، مدرسه یا روزنامه های مختلف مشغول به کار شویم. این کار نیازمند اخذ مدارک رسمی و به طور طبیعی صرف هزنیه اولیه است.

با این حال شرکت در فستیوال های گوناگون راهکار منطقی تری به نظر می رسد. شرکت در این فستیوال ها نه نیازمند صرف هزینه خاصی است و نه وقت چندانی از شما می گیرد. تنها باید آثار خود را به ایمیل یا آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنید. در صورت انتخاب اثرتان در بخش برگزیده ها مبلغ مشخصی به عنوان جایزه دریافت خواهید کرد. به این ترتیب با انجام فعالیتی کاملا تفریحی مقدار قابل توجهی درآمد کسب می کنید.

8- طراحی جواهرات

حال که بحث از قریحه هنری به میان آمد، طراحی جواهرات نیز گزینه قابل تاملی است. در این مورد نیازی به هیچ نوع مدرک یا دوره آموزشی نیست. افراد در این حرفه معمولا کار خود را با فروش محصولات دست سازشان در سطح خرد شروع می کنند. اگر بخت با شما یار باشد و طرح های تان مورد پسند مشتریان قرار گیرد، وضع تان به سرعت دگرگون خواهد شد. به این ترتیب شاید دیگر حتی به این شغل به چشم کاری پاره وقت نیز نگاه نکنید. تنها کافی است اندکی خلاقیت در تبلیغ و بازاریابی محصول تان به خرج دهید.

9- مربی ورزشی شخصی

امروزه افراد بیش از هر زمان دیگری به تناسب اندام شان توجه می کنند. برهمین اساس به مانند مربیگری در یوگا با اخذ مدرک مربیگری می توان از وقت های خالی بهترین استفاده را کرد. مزیت فعالیت به عنوان مربی خصوصی نسبت به حضور در کلاس های عمومی امکان تنظیم ساعت برگزاری جلسات مطابق با برنامه های دیگر است. به این ترتیب نیازی به صرف نظر از امر خاصی به منظور فعالیت در شغل پاره وقت مان نخواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی