دوشنبه, 14 اسفند 1396 - 13:29

فرصت های تازه آپدیت اینستاگرام برای بازاریاب ها / چگونه با استفاده از ابزار خرید اینستاگرام محصولات بیشتری بفروشیم؟

 به قلم: کایلین چُنگ

رونمایی اینستاگرام از جدیدترین ابزارش حرف وحدیث های بسیاری به همراه داشته است. در این میان بازاریاب های حوزه B2C (کسب وکار به خریدار) بیش از همه تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. اگرچه این سرویس جدید به صورت آزمایشی برای برخی برندهای آمریکایی به کار رفته و برای همه کسب وکارها در دسترس نیست، امکان «خرید در اینستاگرام» به شما اجازه پیوست محصولات برای فروش را می دهد. براین اساس جزییات بیشتر برای آیتم های ویژه فروش در پست ها قابل مشاهده خواهد بود. این امر به کاربران علاقه مند فرصت آگاهی هرچه بیشتر از محصول شرکت ها را می دهد.

بدون شک این آپدیت جدید تیم اینستاگرام برای بازاریاب ها تمام قواعد بازی را تغییر خواهد داد. در این مقاله کایلین چُنگ به توضیح چهار راهکار هوشمندانه در زمینه استفاده بهینه از سرویس خرید اینستاگرام پرداخته است. به این ترتیب دیگر هیچگاه نیازی به درج عبارت « برای آگاهی بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید» نخواهیم داشت.

1- اجازه دهید مخاطب محتوای تان را کشف کند

خرید در اینستاگرام با جست وجو و کنجکاوی پیوند نزدیکی دارد. بدون شک اگر کسی از وجود برندتان آگاه نباشد، هرگز به سراغ خرید از شما نخواهد آمد. در اینجا به چند نکته مهم در زمینه دسترس پذیری هرچه بیشتر برند و محصولات برای خریداران احتمالی اشاره خواهم کرد.

استفاده از هشتگ ها

هشتگ ها یکی از متداول ترین راه های افراد به منظور جست وجوی محتوا در اینستاگرام است. بررسی ها از جذب بیشتر مخاطب در صورت استفاده از حداقل یک هشتگ در هر پست حکایت دارد، براین اساس بهره گیری از هشتگ های مناسب نقش انکارناپذیری در موفقیت برندمان در زمینه فروش خواهد داشت. در اینجا پرسش اصلی معطوف به چگونگی انتخاب هشتگ مناسب است.

مطلب مرتبط: توصیه های کارشناسان Hubspot برای استفاده از اینستاگرام / بازاریابی آنلاین با اینستاگرام

ساده ترین راه در اینجا تقلید از رقباست. براین اساس تنها باید نحوه فعالیت برندهای رقیب را زیر ذره بین بگذاریم. اگر قصد رقابت بر سر مشتریان مشترک یا رقبای تان را ندارید، آنگاه باید به سراغ هشتگ های غیرمتداوم و خاص تری بروید.

توصیه من استفاده از هشتگ های مورد استفاده از سوی افراد تأثیرگذار در کسب وکارتان است. بی تردید این افراد جایگاه تضمین شده و بالایی در میان مشتریان دارند. پس تقلید از آنها چندان مشی نادرستی نخواهد بود.

توجه به سایر هشتگ های پرطرفدار به منظور متنوع سازی طیف مخاطبان الزامی است. براین اساس به هنگام استفاده از هشتگ ها سری هم به سایر نمونه های پرطرفدار بزنید.

اهمیت استیکرهای درج موقعیت مکانی

استیکرهای درج موقعیت مکانی که به تازگی برای بخش استوری ارائه شده اند، دسترسی مشتریان به برندتان را تسهیل خواهد کرد. همچنین این نحوه درج موقعیت مکانی شانس شما برای نمایش استوری تان در بخش ویژه هر منطقه جغرافیایی را افزایش می دهد. استوری های برگزیده هر منطقه جغرافیایی در بخش جست وجوی اینستاگرام و گوشه سمت چپ نوار بالایی به نمایش در می آیند.

2- خلق تجربه خرید لذت بخش

سرویس خرید اینستاگرام نیازمند ترک اپ از سوی کاربر و مراجعه به صفحه فروش برندتان است. برهمین اساس ارائه محصولاتی متفاوت فقط مخاطب را دچار سرگیجه خواهد کرد. تلاش اصلی در اینجا باید روی ایجاد تجربه خرید لذت بخش آن هم به طور مداوم برای مشتریان باشد.

هماهنگ سازی قالب صفحه ثبت سفارش محصولات با تم اینستاگرام نقش بسیار بالایی در عدم سردرگمی مخاطب دارد. به این ترتیب احساس ناخوشایند ترک اپ برای مشتریان به حداقل خواهد رسید. به عنوان مثال برند Oak + Fort که در زمینه فروش پوشاک و مد فعالیت دارد، صفحه خرید خود را تا حد امکان شبیه محتوای اکانت رسمی اش در اینستاگرام کرده است. به این ترتیب محیط اکانت این شرکت و وب سایت رسمی اش شباهت بسیار زیادی به یکدیگر پیدا کرده اند.

3- تبلیغ محصولات در استوری

اگرچه زمان زیادی از معرفی بخش استوری اینستاگرام نمی گذرد، اما کاربران این پلتفرم با سرعت بسیار بالایی خود را با این سرویس جدید هماهنگ کرده اند. اکنون بسیاری از کاربران بیش از آنکه علاقه مند به ارسال پست باشند، بارگذاری استوری را ترجیح می دهند. به عنوان یک بازاریاب استفاده مان از بخش استوری علاوه بر اطلاع رسانی های سریع نمایش پشت صحنه کسب وکار و فرآیند تولید نیز خواهد بود. بدون شک مشاهده طیف متنوعی از محصولات در استوری برند مورد علاقه مان هیجان وصف ناشدنی را به همراه دارد.

به لطف آپدیت های جدید اینستاگرام امکان ارسال ویدئو در بخش استوری نیز وجود دارد. براین اساس ضبط بخشی از فرآیند تولید یا ارسال محصولات به فروشگاه ها و بارگذاری شان در اینستاگرام ایده چندان بدی برای جذب مخاطب بیشتر محسوب نمی شود. همچنین بیان نحوه استفاده از محصول نیز امکان دیگری در زمینه استفاده از سرویس استوری است. در واقع اغلب کاربران محصولات جدید را نه به دلیل علاقه به کالاهای قدیمی، بلکه به علت ناآشنایی با شیوه استفاده شان خریداری نمی کنند. به این ترتیب آموزش کارکرد و نحوه استفاده از محصولات نقشی انکارناپذیر در افزایش فروش مان خواهد داشت.

4- تمرکز بر روی فرآیند جذب باکیفیت بالا

الگوریتم اینستاگرام برای نمایش محتوا در بخش جست وجوی کاربران مبتنی بر میزان لایک و کامنت های دریافتی پست هاست. براین اساس هرچه لایک و کامنت بیشتری دریافت کنیم، شانس مان برای دیده شدن افزایش می یابد. با این حال توجه داشته باشید که در ارزیابی تیم فنی اینستاگرام کامنت بر لایک اولویت دارد. دلیل این امر ساده است: کامنت زمان بیشتری از کاربر گرفته و در عین حال بیانگر توجه فرد به محتوای موردنظر است. به این ترتیب تلاش عمده ما باید روی متقاعدسازی مخاطب نسبت به نگارش کامنت و واکنش به پست های مان باشد.

مطلب مرتبط: چگونه برند خود در اینستاگرام را به شهرت برسانیم

خلق محتوای باکیفیت بدون توجه به کپشن ها امکان پذیر نیست. اگر قصد جلب توجه کاربران را داریم، خواه ناخواه نگارش کپشن زیبا الزامی است. همچنین طرح پرسش در پست ها نیز راهکاری اثرگذار در زمینه ترغیب مخاطب در زمینه ارسال کامنت است.

برگزاری مسابقات مختلف و اهدای جوایز به نفرات برتر نیز تکنیکی جالب برای ارتقای جایگاه برندمان در اینستاگرام است. این مسابقات عمدتا از طریق استفاده از هشتگ های مشابه برگزار می شوند. به این ترتیب علاوه بر افزایش شهرت برند به یک هشتگ اختصاصی نیز دست خواهیم یافت. در هر صورت 800میلیون کاربر فعال اینستاگرام بی وقفه به دنبال محتوای جدید هستند. در این میان رمز موفقت برندها در زمینه بازاریابی آنلاین زمان بندی درست و دسترس پذیری کسب و کارتان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی