دوشنبه, 07 اسفند 1396 - 16:01

دستور وزیر صنعت برای فرصت دهی دوباره به خودروسازان / اجرای استانداردهای جدید خودرو باز هم عقب افتاد

معاون وزیر صنعت در امور صنایع اظهار داشت: ۵۶۰۰ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی درخواست داشته اند که تنها ۱۴۰ واحد موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

به گزارش فارس، محسن صالحی نیا در یک نشست خبری اظهار داشت: ۵۶۰۰ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی درخواست داشته اند که تنها ۱۴۰ واحد موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

وی ادامه داد: ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به این ۱۴۰ واحد پرداخت شده که نسبت به پیش بینی ما در ابتدای سال رقم بسیار پایینی است.

وی همچنین از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان از محل مازاد درآمد هدفمندی یارانه ها به رونق تولید و اشتغال و اجرای طرح های ایجادی، توسعه ای و نوسازی خبر داد.

وی در مورد پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط نیز گفت: ۴۱ هزار و ۷۰۰ درخواست برای دریافت این تسهیلات ارایه شده که ۲۲ هزار مورد مصوب و به بانک ها معرفی شده و ۲۰ هزار واحد موفق به دریافت تسهیلات ۱۴هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی شده اند.

صالحی نیا مجموع تسهیلات پرداختی به صنایع را طی سال جاری ۱۱۸ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان بابت مشوق های صادراتی و ایجاد زیرساخت ها مد نظر قرار گرفته است.

وی در ادامه از دستور وزیر صنعت برای بازنگری در اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرو که قرار بود از دی ۹۷ در کشور عملی شود خبر داد و گفت: وزیر صنعت تاکید داشت که در زمینه استانداردهای ایمنی و عملکردی، آخرین استانداردهای مصوب اجرایی شود ولی در مورد استانداردهای اختیاری یا مواردی که خودروسازان اعلام می کنند توسط طرف های اروپایی اجرا نمی شود، قرار شد بازنگری صورت گیرد.

وی ادامه داد: مقرر شد اسناد و مدارک ارایه شود تا تصمیم جدیدی اتخاذ شود که تولید نیز با مشکل روبه رو نشود.

به گفته معاون وزیر صنعت، این تصمیم در جلسه ای با حضور رییس سازمان استاندارد اتخاذ شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی