یکشنبه, 06 اسفند 1396 - 11:48

آمادگی دولت آلمان برای ممنوعیت استفاده از خودروهای دیزلی در آینده نزدیک

دولت ائتلافی آلمان که قبلا تمایلی به ممنوعیت خودروهای دیزلی نداشت، خود را برای اجرای آن در شهرهای مختلف آماده می کند و دادگاه عالی فدرال آلمان قرار است روز سه شنبه در این باره تصمیم بگیرد.

به گزارش ایسنا، شواهد نشان می دهد دولت آلمان ممنوعیت استفاده از خودروهای دیزلی راغیرقابل اجتناب می داند و خود را برای اجرای سریع آن آماده می کند.

برخی سیاست گذاران آلمان معتقدند با الویت قرار دادن سلامتی و محافظت شهروندان در مقابل دی اکسید کربن و ذرات معلق، باید قوانین جدیدی وضع شوند.

پیش تر وزارت حمل ونقل و توسعه شهری آلمان از تمایل دولت برای خودداری از ممنوعیت خودروهای دیزلی خبر داد. یک سخنگوی دولت به طرحی موسوم به "برنامه سریع هوای پاک" اشاره کرد که در دست تهیه است و هزینه میلیاردی دارد.

او هم چنین از برنامه های دولت آلمان برای مقابله با آلودگی هوا در برخی شهرها خبر داد و به عنوان نمونه به قوانین رانندگی کارآمد در خیابان ها اشاره کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه های اخیر برای دومین بار به آلمان در مورد آلودگی هوا التیماتوم داد. آخرین هشدار هفته گذشته بود که از آلمان و چهار کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا خواسته شد هر چه سریع تر آلودگی هوا را در کشورهای خود کاهش دهند.

کمیسیون اتحادیه اروپا گفته است در غیراین صورت از آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و انگلیس به دلیل عدم رعایت استاندارهای این اتحادیه به دادگاه عالی اروپا در بروکسل شکایت خواهد کرد.

دادگاه عالی فدرال آلمان در شهر لایپزیگ روز سه شنبه درباره سرنوشت خودروهای دیزلی تصمیم می گیرد. حکم این دادگاه مشخص خواهد کرد آیا ممنوعیت تردد این نوع خودروها بدون وجود قوانین که شامل همه ایالت های آلمان می شود، مجاز خواهد بود یا خیر.

به گزارش دویچه وله، آلودگی هوا در آلمان رو به کاهش است. با این همه میزان آلودگی در ۷۰ شهر این کشور همچنان بالاتر ازحد مجاز اتحادیه اروپاست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی