جمعه, 04 اسفند 1396 - 16:55

اقدامات الزامی استارت آپ ها برای جذب سرمایه به بهترین روش

افزایش سرمایه همیشه چالشی بزرگ پیش روی استارت آپ ها بوده و هست. البته راهکارهایی وجود دارند که تیم شما را برای جذب فرصت های مناسب آماده می کنند.

رشد روزافزون تعداد استارت آپ ها خصوصا در حوزه ی فناوری بر کسی پوشیده نیست. ما اکنون در دورانی قرار داریم که شرکت های نوپا در تعداد زیاد تأسیس می شوند و رشد می یابند. به بیان دیگر در هیچ دوره ی زمانی، تأسیس کسب و کار و تبدیل شدن به کارآفرین به این آسانی نبوده است. از طرفی این فرصت های زیاد، بازار رقابت را داغ کرده اند.

جذب مناسب و هوشمندانه ی سرمایه، می تواند ضامن موفقیت یک استارت آپ باشد. در این مرحله رقابت شرکت های نوپا به اوج خود می رسد. در این میان شرکت هایی موفق هستند که پیش از مراجعه به سرمایه گذار، خود را آماده می کنند تا بتوانند از فرصت ایجادشده برای ملاقات با آن ها حداکثر بهره برداری را داشته باشند. در ادامه ی این مطلب به بررسی راهکارهایی برای آماده شدن هرچه بیشتر استارت آپ به منظور جذب سرمایه گذار می پردازیم.

اطلاعات مالی مناسب

مطمئنا سبک تفکر سرمایه گذاران با کارآفرینان و متخصصان فنی متفاوت است. چه بهتر که پیش از مراجعه به این افراد، مطالعه ای در مورد اطلاعات مورد پسند آن ها داشته باشیم. در تعریف کلی، باید بتوانیم اطلاعاتی در جلسه ی معرفی شرکت ارائه کنیم که برای آن ها قابل درک و جذاب باشد.

مطلب مرتبط: مفیدترین کمک هایی که در راه اندازی استارت آپ باید جذب کنید

شرح وضعیت کنونی استارت آپ و همچنین برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت برای آینده، از اطلاعاتی هستند که سرمایه گذار به آن ها توجه خواهد کرد. آن ها باید بدانند شما تا پیش از جذب سرمایه چقدر رشد کرده اید و برنامه شما برای مراحل پس از جذب چیست.

اجزاء تشکیل دهنده

سرمایه گذاران خطرپذیر (وی سی ) یک تیم حرفه ای و منسجم را به کارآفرین تنها ترجیح می دهند. آن ها باید مطمئن شوند که در صورت رفتن مدیرعامل کنونی یا مؤسس، تیم می تواند با قدرت به مسیر خود ادامه دهد و روند رشد کسب و کار متوقف نخواهد شد.

از اجزاء مهم دیگر از نظر سرمایه گذاران، می توان به طرح کسب و کار، فرصت بازار، نتایج تحقیقات بازار و چگونگی حل مشکلات توسط راه حل استاراستارت آپ تاپ اشاره کرد. به طور کلی مؤسس استارت آپ و تیم مذاکره کننده باید بتوانند مسیر صحیح رسیدن شرکت به موفقیت و درآمد را به روشنی بیان کنند.

درک کافی از نیاز مالی استارت آپ

اگر کارآفرین و تیمش ندانند به چه دلیلی به سرمایه نیاز دارند، قطعا در رقابت برای جذب سرمایه گذار شکست خواهند خورد. هر عددی که مد نظر آن ها است، باید با برنامه ریزی دقیق و دلیل و منطق کشف شده باشد. به عنوان مؤسس باید بدانید چرا و به چه مقدار به سرمایه نیاز دارید. سرمایه گذاران این سؤال را دارند که چه برنامه ای برای پول های آن ها دارید.

مطلب مرتبط: سرمایه گذاران در استارت آپ به دنبال چه چیزی هستند؟

اگر تصمیم گیری در این مرحله مشکل دارید، از مشاور یا تیم مشاوره کمک بگیرید. اینکه قبل از جلسه از مقدار دقیق سرمایه مورد نیاز اطلاع داشته باشید، برگ برنده شما خواهد بود.

کشف سرمایه گذار مناسب

پیدا کردن سرمایه گذاران بالقوه مناسب، قدم نهایی برای جذب سرمایه گذار است. در دنیای کنونی انواع سرمایه گذاران با انواع اهداف و سبک سرمایه گذاری ظهور کرده اند. کارآفرینان هوشمند پیش از مراجعه به هر یک از آن ها مطالعه ای در مورد اهداف و روش سرمایه گذاری این افراد انجام می دهند و زمان خود را روی شرکت هایی با اهداف متفاوت هدر نمی دهند.

در این مرحله، افراد حاضر در شبکه ی شما می توانند نقش بازوی قدرتمندی را بازی کنند. آن ها می توانند تیم شما را به سرمایه گذاران مناسب معرفی کنند و حتی به روند جذب سرعت ببخشند. در نهایت این نوع از جذب سرمایه، اعتماد میان اعضای درگیر را تا حدودی تضمین می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی