جمعه, 04 اسفند 1396 - 18:23

تازه ترین توضیح هواپیمایی آسمان درباره سقوط هواپیمای تهران-یاسوج / پرواز هواپیماهای ATR آسمان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

فرصت امروز: سازمان هواپیمایی کشوری از توقف پرواز هواپیماهای ATR آسمان تا اطلاع ثانوی خبر داد. سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که با عنایت به بررسی همه جانبه علل وقوع سانحه هوایی اخیر و به منظور اطمینان از ارتقای ایمنی پروازهای این نوع هواپیما لازم است به طور موقت و تا اطلاع ثانوی پروازهای ATR مدل 200 و 500 شرکت هواپیمایی آسمان متوقف شود.

بنابراین سازمان هواپیمایی در فرصت مناسب بررسی های لازم را انجام می دهد و پس از حصول اطمینان از ابعاد ایمنی، ازسرگیری پروازهای مذکور اعلام می شود.

این در حالی است که پیشتر روابط عمومی هواپیمایی آسمان اعلام کرده بود: هواپیمای ATR که از تهران به یاسوج پرواز کرد هیچ مشکلی به لحاظ فنی نداشت و این امر مورد تأیید سازمان هواپیمایی کشوری است.

اما در تازه ترین اطلاعیه هواپیمایی آسمان، توضیحات جدیدی درباره سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ارائه شده است. به گزارش ایسنا، در این توضیحات که به نظر می رسد در پاسخ به پیگیری های یکی از اعضای شورای شهر تهران منتشر شده، چند نکته مهم مستتر است؛ اول این که هواپیمایی آسمان ادعا کرده خلبان قبل از پرواز، گزارش هواشناسی را مشاهده کرده وآن را امضاء کرده بوده است؛ موضوعی که پاسخی به مسئله ای است که در چند روز اخیر بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بود که چرا آسمان با توجه به شرایط آب و هوایی پرواز را لغو نکرده بود.

نکته دیگر این که براساس این توضیحات، ستادی که در روز حادثه در سازمان هواپیمایی تشکیل شده از مدیرعامل آسمان خواسته درباره سقوط اظهارنظر نکند.

ادعای عجیبی که در این توضیحات مطرح شده این است که مدیرعامل آسمان پس از ناامیدی از گشت زنی هلی کوپترهای سپاه و هلال احمر، از اطلاعات چوپانی که سقوط هواپیما را مشاهده کرده بود و نیز کمک خلبانی که پروازهای متعدد با مرحوم فولادی به یاسوج داشت، مسیر دقیق پرواز را برای خلبان هلی کوپتر سپاه مشخص کرد و او نیز با تبحر، به محل عزیمت و لاشه هواپیما را یافت.

اما از همه مهم تر توضیحاتی است که درباره دلایل احتمالی سقوط از سوی آسمان ارائه شده است. این هواپیمایی اعلام کرده که دلایل احتمالی سقوط ،که البته گمانه زنی بیش نیست و در روزهای آتی مشخص خواهد شد، «وضعیت آب و هوایی ناپایدار ارتفاعات دنا»، «شرایط فرودگاه» و «عقب ماندن صنعت هوایی کشور از امکانات روز هوانوردی دنیاست» که دو مورد آخر یعنی شرایط فرودگاه و عقب ماندن صنعت هوایی کشور از امکانات روز دنیا در تعارض با صحبت های مدیران شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی کشور است که جای پیگیری بیشتری در گزارش های آتی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی