چهارشنبه, 02 اسفند 1396 - 14:50

استارت آپ های موفق، فضای پرنشاط خود را حفظ می کنند

استارت آپ های باسابقه و موفق، همیشه تلاش می کنند تا فضای پرنشاط و پرجنب و جوش خود را حفظ کنند و از آن بهره ببرند.

شرکت های موفقی وجود دارند که با سبک استارت آپی تأسیس شده و اکنون به رشد و بلوغ کافی رسیده اند. اغلب این شرک ها هنوز فضای پرنشاط خود را حفظ کرده اند و فرهنگشان به گونه ای شکل گرفته است که گویی هنوز روزهای ابتدایی تأسیس را می گذرانند. مؤسسان این استارت آپ ها هنوز از فضای شلوغ و پرجنب و جوش، بحث های جذاب برای پیشرفت محصول، اختلاف نظرها و ارائه ایده ها استقبال می کنند. آن ها می دانند که تنها با حفظ این روحیه می توانند به رشد خود ادامه بدهند و بازار را به استارت آپ های تازه وارد واگذار نکنند.

برای موفقیت طولانی مدت، ذهن استارت آپی را حفظ کنید

در روزهای ابتدایی تأسیس استارت آپ، خودمان را در حالتی از مبارزه و تلاش برای پیروزی می بینیم. در آن دوران تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا از رقبای احتمالی پیشی بگیریم یا هرچه زودتر و بهتر، محصول خود را به بازار عرضه کنیم. به عنوان یک مؤسس استارتاپ، هر روز تلاش می کنیم تا کاری با قابلیت افتخار کردن انجام دهیم. در تعریف کلی، در یک استارت آپ تازه تأسیس همه تلاش می کنند که امروز از روز گذشته بهتر باشد. این طرز تفکر باید در شرکتی با سال ها سابقه نیز حفظ شود تا روند پیشرفت، دائمی باشد.

مطلب مرتبط: استارت آپ هایی که در سال ۲۰۱۷ شکست خوردند

جیم کالینز، مشاور کسب و کار، ایده ای در مورد راه اندازی استارت آپ دارد. او شروع هر کسب و کاری را به راه اندازی یک چرخ و فلک تشبیه می کند. اکثر مؤسسان استارت آپ نظریه ی او را به خوبی لمس کرده اند. وقتی تلاش دارید استارتاپی را راه اندازی کنید، این کار شبیه به حرکت در آوردن چرخ و فلک است. حرکت اولیه نیروی زیاد دارد. البته پس از شروع حرکت، نیروی مورد نیاز به مرور کاهش پیدا می کند تا اینکه چرخ و فلک با استفاده از تکانه ی خود به حرکت ادامه می دهد.

در مورد شرکت نیز پس از شروع به کار و معرفی محصول، نیروی مورد نیاز به مرور کاهش می یابد؛ اما باید مراقب باشید که جریان نیرو هیچ گاه قطع نشود وگرنه چرخ و فلک کسب و کار شما متوقف خواهد شد.

نکته مهم در مورد حفظ این نیروها و ادامه دادن به مسیر تلاش، داشتن چشم انداز مشخص، انگیزه و اشتیاق است. کارآفرینانی که پس از مدتی از استارت آپ خود خسته شوند، نمی توانند جریان همیشگی اشتیاق را حفظ کنند و استارتاپ را به سکون و سپس سقوط می برند. انگیزه خود را همیشه حفظ کنید و با رسیدن به اهداف کوتاه مدت، از حرکت نایستید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی