شنبه, 28 بهمن 1396 - 13:55

خصوصی سازی؛ تنها راه پیشرفت در صنعت خودروسازی / اعلام آمادگی مجلس برای واگذاری شرکت های خودروسازی به بخش خصوصی

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد خصوصی سازی صنعت خودرو تنها به دست دولتی ها ممکن می شود و با اظهارنظر های مدیران عامل این بخش ها امکان پذیر نیست؛ دولت باید هر چه سریع تر مقدمات خصوصی سازی شرکت های خودروسازی کشور را فراهم آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران با اعلام اینکه «مانع خصوصی سازی در صنعت خودرو نشوید»، گفت: والله قسم، خصوصی سازی صنعت خودرو را نجات می دهد، مانع ایجاد نکنید. همین امروز سه سرمایه گذار پیدا شوند، سه صندلی ایران خودرو را بگیرند، سه سرمایه گذار هم برای سایپا پیدا شوند، همین امروز عصر آقای جهرودی و من را عوض بکنند، این به نفع مملکته.»

در همین رابطه محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چندین سال در مجلس و در تمامی جلساتی که با دولتی ها و مدیران عامل سایپا و ایران خودرو این موضوع را مطرح کرده ایم و امروز به این نتیجه رسیده اند که وابسته بودن خودروساز ها به دولت پیشرفتی در صنعت خودرو سازی حاصل نمی کند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: خصوصی سازی صنعت خودرو تنها به دست دولتی ها ممکن می شود و با اظهارنظر های مدیران عامل این بخش ها امکان پذیر نیست؛ دولت باید هر چه سریع تر مقدمات خصوصی سازی شرکت های خودروسازی کشور را فراهم آورد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام آمادگی شرکت های خودروساز برای تبدیل به خصوصی شدن عنوان کرد:از آنجایی که مدیران عامل شرکت های خودروسازی در زمینه خصوصی سازی اعلام آمادگی کرده اند دولت باید مقدمات این امر را فراهم آورند.

منصوری در ادامه با بیان اینکه تنها راه پیشرفت در صنعت خودروسازی خصوصی سازی است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که صنعت خودروسازی کشور در اختیار دولت و وابسته به آن است پیشرفتی در این زمینه حاصل نمی شود، بنابراین تنها راه پیشرفت در صنعت خودروسازی خصوصی سازی است.

وی افزود: مجلس هم از اعلام آمادگی شرکت های خودروسازی برای واگذاری این شرکت ها به بخش خصوصی استقبال می کند و آماده همکاری با دولت و شرکت های خودروسازی در این زمینه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی