شنبه, 28 بهمن 1396 - 16:16

توصیه بیل گیتس به کارآفرینان / سراغ علم بروید

هفته پیش بیل گیتس طی صحبتی در کالج هانتر گفت که به عقیده او کارآفرینان باید سراغ علم رفته و کسب و کار هایی در این زمینه را رهبری کنند.

به گزارش دیجیاتو، همه می دانیم که بنیانگذار مایکروسافت به موقعیت سنجی و یافتن فرصت های سرمایه گذاری مناسب معروف است. همین بینش دقیق وی پیرامون تشخیص فرصت های نوین کارآفرینی در دنیای کامپیوتر بود که موجب شد او تحصیلاتش در هاروارد را نیمه کاره رها کرده و سراغ کسب و کارش برود.

به باور وی، یکی از دلایل تمرکز بنیاد خیریه گیتس در زمینه بهداشت جهانی و آموزش بدین علت است که این حوزه ها توانایی تأثیرگذاری در زندگی بسیاری از افراد جهان را دارند. به همین دلیل وی به کارآفرینان آینده پیشنهاد می کند سراغ علم رفته و مطالب زیادی در این زمینه بیاموزند.

به طور مشخص بیل گیتس عقیده دارد مردم باید در زمینه هایی فعالیت کنند که نیازمند نوآوری هستند تا بتوانند به جامعه انسان ها کمک بیشتری کنند. وی در این باره به کارآفرینان پیشنهاد می دهد اگر در زمینه علم و برنامه نویسی استعداد دارند، بهتر است سراغ فعالیت در زمینه های بیولوژیکی و پیشرفت های انرژی محور بروند، چراکه پتانسیل این زمینه ها به شدت بالا بوده و در آینده نزدیک به شدت تغییر خواهند کرد.

او معتقد است بزرگ ترین چالش جامعه بشری شامل ریشه کن کردن بیماری های لاعلاج و همچنین پیدا کردن یک منبع جدید برای تولید انرژی خواهد بود. پیدا کردن راه حل این مشکلات نیازمند انجام پروژه های تحقیقاتی بسیاری است و به شکل دیگری نمی توان آنها را حل کرد.

به گفته گیتس، وی بسیار خوش شانس بوده که زمان مناسبی به مهندسی نرم افزار علاقه پیدا کرده است. او بدین منظور افرادی را برای انجام بازاریابی و فروش محصولاتش استخدام کرد اما علاقه اش به علم نرم افزار بوده که موجب شد فرصت مناسبی در این صنعت بیابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی