شنبه, 28 بهمن 1396 - 13:39

چگونه برای اکانت مان در شبکه های اجتماعی ویدئوی خام مناسب پیدا کنیم / 10 سایت ارائه دهنده ویدئوی رایگان برای شبکه های اجتماعی


  

   به قلم Sarah Dawley

به احتمال زیاد اخیرا در شبکه های اجتماعی با محتوای ویدئویی بیشتری مواجه می شوید. این امر به دلیل تغییرات محسوس چند وقت اخیر در زمینه بازاریابی مبتنی بر شبکه های اجتماعی است. براساس نظرسنجی اخیر از کاربران Hootsuite نزدیک به 46درصدشان به طور کامل از محتوای ویدئویی در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. 26درصد دیگر نیز قصد بهره گیری از این نوع محتوا در سال جاری را دارند. براساس گزارش مؤسسه Kenshoo در سال 2017 استفاده از ویدئو در کمپین های بازاریابی نزدیک به 130درصد افزایش داشته است. 

بدون شک برای استفاده بهینه از چنین اقبالی به ویدئوها در تبلیغات و بازاریابی باید به منابع معتبر تکیه داشت. با این حال تولید ویدئوها به صورت شخصی برای برندهای نوپا در این عرصه تا حد زیادی پیچیده و پرهزینه خواهد بود. برهمین اساس در این مقاله سارا داولی فهرستی از 10 منبع مناسب برای تهیه ویدئوی تبلیغاتی و نسخه های خام رایگان برای شبکه های اجتماعی را معرفی کرده است.


1- Pixabay

Pixabay با ارائه بیش از 1.2 میلیون عکس و ویدئو که همگی تحت نظارت و لیسانس Creative Commons Zero (CC0) است یک منبع مناسب برای رفع نیازهای کسب و کار محسوب می شود. نظارت CC0 بر محتوای این سایت بدان معناست که توزیع کنندگان اثر اجازه بهره برداری و استفاده تصاویر و ویدئوهای شان را به صورت عمومی داده اند. برهمین اساس دیگر جای نگرانی برای قانون کپی رایت و تبعات نقض آن وجود ندارد.

این سایت تمامی تصاویر را به صورت HD و با کیفیت بالا ارائه می دهد. همچنین طیف مختلفی از ویدئوهای گوناگون نیز در این پایگاه یافت می شود. توجه به این نکته ضروری است که مدت زمان ویدئوهای Pixabay بین 12 ثانیه تا یک دقیقه است. این امر به دلیل طراحی ویدئوها برای بارگذاری در شبکه های اجتماعی است. در واقع تلاش شده ویدئوها به صورت خام و مناسب برای اعمال تغییرات بعدی تهیه شود.

مطلب مرتبط: توصیه های کارشناسان Hubspot برای استفاده از اینستاگرام / بازاریابی آنلاین با اینستاگرام

2- پیکسل

سایت پیکسل کار خود را به عنوان پایگاهی برای بارگذاری تصاویر کاربران شروع کرد و با این حال اکنون منبعی عظیم از تصاویر HD و ویدئوهای باکیفیت برای کاربران شبکه های اجتماعی را نیز گردآوری کرده است. درست مانند نام این سایت تصاویر و فیلم های ارائه شده در این پایگاه از پیکسل های بالایی برخوردار است.

محتوای سایت پیکسل نیز مورد نظارت و تأیید CC0 است. برهمین اساس مانعی در برابر استفاده تجاری از آنها وجود نخواهد داشت. اگر تازه به فکر استفاده از ویدئو در شبکه های اجتماعی برای بازاریابی افتاده اید، استفاده از ترندهای بخش جست وجوی این سایت برای دسترسی ساده به پراستفاده ترین محتوا توصیه منطقی خواهد بود.

3- ویدِو

ویدِو علاوه بر ارائه تصاویر و فیلم های باکیفیت محصولات گرافیکی کاربران خود را نیز در اختیار افراد قرار می دهد. تمامی ویدئوهای ارائه شده در این سایت دارای لایسنس رسمی هستند. اگرچه در شیوه ارائه لاینس این سایت اندکی پیچیده عمل کرد است. به این ترتیب محتوای ویدِو یا از سوی خود سایت تأیید شده و یا تحت نظارت Creative Commons 3. 0 (CC 3. 0) است.

مطلب مرتبط: آموزش تاکتیک های بازاریابی، فروش، تبلیغات و مدیریت کسب وکار در یوتیوب / کسب وکار بهتر با کانال های مطلب مرتبط: آموزشی یوتیوب

تمامی ویدئوهای ارائه شده در ویدِو (حتی نسخه های تولیدی کاربران سایت) به صورت رایگان قابل استفاده هستند. تنها محدودیت در این میان عدم نشر کلیپ ها در سایت یا پایگاهی دیگر برای دانلود است.

محتوایی که تحت نظارت Creative Commons 3. 0 در این سایت موجود هستند، اگرچه برای استفاده شخصی نیاز به پرداخت هزینه ندارند، با این حال در صورت استفاده از آنها در کمپین های تبلیغاتی و امور تجاری باید هزینه ای مشخص را به تولیدکننده اثر پرداخت کرد. اطلاعات مربوط به نحوه لایسنس محتوای ویدِو در بخش دانلود هرکدام از تصاویر و ویدئوها ذکر شده است.

4. Life of Vids

Life of vids مجموعه ای از بهترین ویدئوهای کوتاه، تصاویر و کلیپ های آژانس تبلیغاتی Leeroy است. این آژانس کانادایی هیچ محدودیتی برای استفاده کاربران از محتوایش ایجاد نکرده است. با این حال اگر محتوای Life of Vids را از دیگر سایت ها و به صورت غیرمستقیم دانلود کنید محدودیت ده تایی برای تان اعمال خواهد شد.

برای دانلود تصاویر و ویدئوهای این سایت با کیفیت بالا تنها کافی است روی لوگو ویمئو در گوشه راست صفحه کلیک کنید. همچنین در گوشه ویدئو پلیر امکان انتخاب کیفیت ویدئوها برای دانلود وجود دارد. Life of Vids به دلیل آپلود مداوم تصاویر و ویدئوهای جدید در میان کاربران شهرت بالایی دارد. مدیران این سایت به صورت هفتگی مجموعه های جدید را روی سایت شان قرار می دهند.

مطلب مرتبط: اشتباه ساده ای که شانس موفقیت در لینکدین را از بین می برد / نبایدهای بازاریابی در لینکدین

5- Splitshire

Splitshire توسط دانیل نانسکو طراحی شده است. دانیل به عنوان یک طراح مجرب وب در میان اهالی تکنولوژی شناخته می شود. هدف اصلی وی برای راه اندازی این وب سایت به اشتراک گذاری ویدئوها و تصاویر شخصی اش به صورت رایگان برای استفاده های تجاری است. مزیت اصلی این سایت نیز درست در همین نکته است. در واقع خلق آثار مختلف از سوی یک طراح حرفه ای وب بر خاص بودن شان می افزاید. بدین ترتیب استفاده از این نمونه ها در مقایسه با محتوای سایت های دیگر از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود.

ویدئوهای موجود در Splitshire به طور معمول در دسته بندی کلیپ های دیجیتال یا مناظر زیبای طبیعی طبقه بندی می شود. امکان دانلود این ویدئوها نیز تنها با یک کلیک در بخش دانلود پلیر سایت امکان پذیر است. استفاده از محتوای تولیدی دانیل برای همه بازاریاب ها مجاز است. تنها محدودیت در این زمینه فروش آنها و بهره گیری در راستای تولید محصولاتی با عناصر خشونت، نژادپرستی و تبعیض است.

6- Distill

برای دستیابی به ویدئوهای HD از سوژه های بیرون از محیط اداری و خانه Distill یکی از بهترین گزینه هاست. این سایت پایگاهی مملو از طرح های گرافیکی حرفه ای برای اهالی ماهر و کارکشته حوزه بازاریابی است.

تنها با ارسال ایمیل تان در پنجره درخواستی سایت هر 10 روز یک بار 10 ویدئو رایگان در یافت خواهید کرد. از آنجایی که تیم مدیریتی Distill شامل طراح های حرفه ای است، جای هیچ گونه نگرانی در مورد کیفیت محتوای ارائه شده وجود ندارد.

مطلب مرتبط: چگونه از اسنپ چت برای توسعه کسب وکارمان استفاده کنیم / جادوی تصویر در بازاریابی

7- Stock Footage 4 Free

با افزودن روزانه ویدئوهای جدید، Stock Footage 4 Free تنوع مطلوبی از ویدئوهای مناسب برای امور تبلیغاتی و بازاریابی در اختیار دارد. تنها با ثبت نام از طریق ارائه آدرس ایمیل امکان دسترسی نامحدود به حجم وسیعی از تصاویر و ویدئوها وجود دارد. همه محتوای این سایت با لایسنس Royality-free ارائه می شوند که به معنای امکان استفاده رایگان از آنها در تمام امور تجاری است.

ویدئوهای Stock Footage 4 Free در طبقه بندی های منسجمی در اختیار کاربران قرار می گیرد. به این ترتیب جست وجوی محتوای موردنظر بسیار راحت تر از سایر سایت ها خواهد بود. این طبقه بندی شامل ساخت وساز، انرژی، طبیت و حیوانات، املاک و دارایی و ثروت می شود. البته در هرکدام از این دسته بندی های کلان زیرشاخه های متعددی برای سهولت کاربری افراد تعبیه شده است.

8- Videezy

این سایت حجم وسیعی از ویدئوهایی با لایسنس Royality-free در اختیار کاربرانش قرار می دهد. اگرچه استفاده از محتوای این سایت رایگان است، اما به هنگام کاربرد تجاری باید عبارت Videezy. com را در کنار تیزرتان درج کنید. با این حال در صورت پرداخت هزینه ای اندک امکان خرید کامل حق استفاده از کلیپ مورنظر وجود خواهد داشت.

در این سایت ویدئوها در دو نسخه HD و 4K ارائه می شوند. به هنگام جست وجو در Videezy ویدئوهایی که تیک Pro دارند تنها برای کاربران ویژه قابل دسترسی خواهد بود. با پرداخت هزینه ای نسبتا اندک به صورت ماهانه امکان استفاده از این ویدئوها نیز وجود دارد.

مطلب مرتبط: چرا برندهای بزرگ و کوچک، در اینفلوئنسر مارکتینگ شکست می خورند؟

9- VideoBlocks

VideoBlocks کلکسیونی عظیم از ویدئوهای مناسب برای تهیه ویدئوهای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی دارد. این ویدئوها در طیف های مختلفی تهیه می شود و با کیفیت های گوناگون در اختیار کاربران قرار می گیرند.

اگرچه برای استفاده از خدمات این سایت باید حق عضویت پرداخت کرد، اما در هفت روز ابتدایی امکان دانلود 20 ودئو برای شما فراهم خواهد بود. استفاده از بخش جست وجوی این سایت امکان دستیابی به محتوای مدنظر در کمترین زمان ممکن را فراهم می کند.

10- Vidsplay

مجموعه عظیم این سایت با آپدیت وسیع هفتگی تبدیل به یکی از جذاب ترین گزینه ها برای هر بازاریابی شده است. تمام محتوای این سایت به صورت رایگان ارائه می شود و نیازی به پرداخت حق عضویت یا استفاده از لوگوی سایت در ویدئوهای تان نیست.

مطلب مرتبط: تولید آسان و حرفه ای محتوای رسانه ای در شبکه های اجتماعی / اپ های کاربردی برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

برای دانلود ویدئوها اگر از موبایل استفاده می کنید تنها کافی است روی صفحه کلیک و گزینه Save Link As را انتحاب کنید. در غیر این صورت نیز قالب طراحی شده برای کاربران کامپیوتر گزینه دانلود را در خود دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی