چهارشنبه, 02 اسفند 1396 - 16:44

وزیر صنعت، معدن و تجارت / فولاد مبارکه دریایی از تولید علم است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح سه طرح در شهرستان آمل با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه صنعت و به ویژه فولاد به موفقیت های ارزشمندی دست یافته ایم، گفت: فولاد مبارکه به عنوان مولود انقلاب اسلامی دریایی از تولید علم است؛ از این رو می توان با ظرفیت های موجود، برای توسعه صنعت گام های بیشتری برداریم.

محمد شریعتمداری در همین زمینه با تأکید بر اینکه مردم در حال تلاشند و این تلاش، کشور را به موفقیت های بیشتر رهنمون می نماید، افزود: کشور ما در همه موارد دارا و تواناست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت فعلی تولید فولاد کشور را ۳۰میلیون تن اعلام کرد و گفت: در ۵۱هزار مترمربع از نقاط مختلف کشور، واحدهای تولیدی در حال ساخت داریم و ۱۷هزار جواز تأسیس صادر و طی روزهای اخیر، ۴۰۰ واحد صنعتی کوچک در کشور افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۵۷، تولید مس در کشور تقریبا صفر بوده است، افزود: اما امروز ظرفیت تولید مس حدود ۴۵۰هزار تن است و در دولت یازدهم که تحریم ها هنوز باقی بود، کارها در زمینه مس توسعه یافت.

شریعتمداری با تأکید بر درمان زخم بیکاری، خاطرنشان کرد: دارایی های کشور زیاد است؛ باید مشکلات را تحمل و کارآفرینی را بیشتر کنیم و گستره فعالیت ها را با کمک هم افزایش دهیم.

وزیر صنعت با اذعان به اینکه فتح بازار دنیا با برندینگ صورت می گیرد، از توسعه برندینگ حمایت کرد و گفت: با توسعه تولید موفق می شویم و باید مبدأ را برای مقصد طراحی کنیم و برای تولید داخلی باید یارانه داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی