جمعه, 20 بهمن 1396 - 16:45

رئیس هیأت مدیره سامسونگ به فرار مالیاتی ۷.۵ میلیون دلاری محکوم شد

پلیس کره جنوبی اعلام کرد که لی کان هی، رئیس هیأت مدیره سامسونگ الکترونیکس، متهم به فرار مالیاتی ۷.۵ میلیون دلاری شده است.

به گزارش زومیت، پلیس کره جنوبی اعلام کرد لی کان هی، رئیس هیأت مدیره سامسونگ الکترونیکس، محکوم به فرار مالیاتی ۷.۵ میلیون دلاری شده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط پلیس کره جنوبی، رئیس هیأت مدیر ه سامسونگ برای فرار مالیاتی از حساب های بانکی کارمندانش استفاده کرده است.

در ماه های اخیر شاهد این موضوع هستیم که حواشی منفی زیادی برای سامسونگ در حال اتفاق افتادن است. رئیس هیأت مدیره سامسونگ در حالی محکوم به فرار مالیاتی شده که تنها چند روز از آزادی مدیر سامسونگ الکترونیکس گذشته است. جی وای لی به عنوان رهبر سامسونگ الکترونیکس سال گذشته به جرم پرداخت رشوه به رئیس جمهور پیشین کره جنوبی راهی زندان شد، ولی دادگاه تجدید نظر رأی به بخشش وای لی داد و وی طی هفته ای که گذشت از زندان خارج شد.

لی کان هی به دلیل سکته قلبی، از سال ۲۰۱۴ دیگر امور مدیریتی را به جی وای لی جوان سپرده بود، از این رو پلیس اعلام کرده است که رئیس هیأت مدیره سامسونگ به خاطر مشکلات جسمانی مورد بازجویی و سؤال قرار نخواهد گرفت. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط پلیس، فرار مالیاتی از طریق ایجاد بیش از ۲۶۰ حساب بانکی به اسم بیش از ۷۲ متخصص این کمپانی انجام شده است.

سامسونگ در ماه های اخیر مشکلات زیادی تجربه کرده است، اما گزارش مالی این کمپانی نشان از رشد بالای عملکرد مالی این کمپانی دارد، به طوری که بر اساس آخرین گزارش مالی سامسونگ برای پاییز ۲۰۱۷، این کمپانی کره ای بالاترین سود خود را کسب کرده است.

البته در کنار مشکلات مربوط به پرداخت رشوه و فرار مالیاتی، روز گذشته سامسونگ در کشورمان نیز وارد حاشیه شد. انتشار خبر مربوط به ممانعت کمیته برگزاری المپیک زمستانی پیونگ چانگ از اهدای گوشی سامسونگ به ورزشکاران ایرانی، باعث شد بسیاری از کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی انگشت اتهام را به سوی سامسونگ نشانه بروند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی