شنبه, 23 دی 1396 - 15:42

تنها انسان، با درآمد 13 رقمی به دلار در جهان / جف بزوس سال جدید میلادی را با سود ۶ میلیارد دلاری آغاز کرد

جف بزوس، مدیرعامل آمازون، یکی از بزرگ ترین سايت های خرید و فروش آنلاین، اکنون با در اختیار داشتن دارایی خالص ۱۰۵ میلیارد دلار، بیل گیتس را در هر دوره کنار زده و عنوان ثروتمند ترین فرد دنیا در هر دوره زمانی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش دیجیاتو، این مهم بعد از جهش ناگهانی ۶ میلیارد دلاری دارایی وی در هفته اول سال ۲۰۱۸ رخ داد. در این بازه آمازون توانست ۸۹درصد خرید سال نو را میان پنج سایت معتبر از آن خود کند. همین اتفاق موجب شد سهام آمازون در سال میلادی جدید ۶.۶ درصد افزایش پیدا کند. البته باید توجه داشت که ثروت بزوس تنها مربوط به جایگاهش در آمازون نیست چراکه واشنگتن پست در اختیار وی بوده و استارت آپ فضایی محرمانه Blue Origin را هم رهبری می کند.

بلومبرگ با مقایسه و بررسی دارایی بزوس متوجه شده که جهش های سه ماهه اخیر وی موجب شده او تنها فردی باشد که اکنون سرمایه ای ۱۳رقمی دارد. البته این سایت تخمین زده اگر بیل گیتس قسمت زیادی از دارایی و سهامش در مایکروسافت را نمی بخشید اکنون با ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه هنوز عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را در اختیار خود داشت. پدر ۶۲ ساله ویندوز در سال ۱۹۹۶، ۷۰۰میلیون سهام خود به همراه ۲.۹میلیارد دلار پول نقد و قسمتی از دارایی هایش را واگذار کرد. این بخشش ها که بیشتر به بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس داده شده بود باعث شد که تقریبا ۶۴ میلیارد دلار از دارایی خود را از دست بدهد.

ثروت بیل گیتس در سال ۱۹۹ به بالاترین حد خود رسید اما گشوده شدن پروند های ضد انحصاری علیه مایکروسافت، باعث شد سهام این شرکت افت ناگهانی را تجربه کند. اکنون آمازون در موقعیتی مشابه به سر می برد چراکه همکاری های عظیمش با کمپانی های مختلف نگرانی هایی را در زمینه انحصاری ساختن بازار ایجاد کرده و به گفته کارشناسان ممکن است به ایجاد پرونده هایی مشابه برای بزرگ ترین سایت خرید و فروش دنیا بیانجامد.

جالب است بدانید امپراطوری آمازون توسط جف بزوس که در سال ۱۹۹۴ راه اندازی شد تنها به فروش کتاب اختصاص داشت و تا چهار سال بعد نیز به همین شکل باقی ماند اما زمانی که آمازون گسترش سرویس هایش را آغاز کرد، ارزش و اعتبارش نیز بالا رفت و اکنون به معتبرترین سایت خرید و فروش اینترنتی تبدیل شده و حتی پروژه های عظیمی در زمینه تولید موسیقی، فیلم و سریال نیز در دست کار دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی