دوشنبه, 18 دی 1396 - 18:07

رئیس کل بیمه مرکزی تشریح کرد / جزییات پوشش بیمه ای نفتکش سانحه دیده ایران

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: ۷۰درصد بیمه نامه نفتکش ایرانی موسوم به سانچی متعلق به یک شرکت بیمه نروژی و ۳۰درصد تحت پوشش شرکت های بیمه ایرانی است.

به گزارش «فرصت امروز» از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی در مورد پوشش بیمه نفتکش سانحه دیده ایران در آب های چین گفت: این نفتکش تحت مدیریت شرکت ملی نفتکش ایران و به ارزش ۳۲میلیون دلار بوده است. محموله نفتکش میعانات گازی و نوع قراردادFOBبوده است، یعنی خریدار محموله را روی عرشه تحویل گرفته است. بر این اساس به احتمال قوی مسئولیت محموله برعهده خریدار کره ای است.

همتی در مورد جزییات پوشش بیمه نفتکش ایرانی گفت: ۳۰درصد بیمه نامه توسط شرکت های بیمه داخلی پوشش داده شده است که ۲۰درصد از سوی بیمه البرز و ۱۰درصد از سوی بیمه ملت است. از این ۳۰درصد نیز ۵۰درصد بیمه نامه های فوق نزد بیمه مرکزی پوشش بیمه اتکایی داشته است.

او با بیان اینکه ۷۰درصد پوشش بیمه نامه این نفتکش نیز متعلق به یک شرکت بیمه نروژی است تصریح کرد: همچنین مسئولیت پوشش بیمه فوت و نقص عضو خدمه کشتی و همچنین آلودگی احتمالی دریا با P&I کلوپ بین المللی است. در صورتی که این نفتکش خسارت کامل ببیند و به عبارتی Total lost باشد، پرداخت حدود ۱۰میلیون دلار از خسارت برعهده شرکت های بیمه ایرانی خواهد بود که از این رقم حدود ۵میلیون دلار سهم دو شرکت بیمه البرز و ملت و حدود ۵میلیون دلار سهم بیمه مرکزی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی