یکشنبه, 17 دی 1396 - 18:14

شاخص بورس ۳۵ واحد افت کرد / ادامه رشد سهام خودرویی ها در بازار سهام

فرصت امروز: در دومین روز معاملات بورس تهران در این هفته، حجم معاملات نسبت به روزهای گذشته کاهش یافت، شاخص کل نیز شاهد افت ۳۵واحدی بود و خودرویی ها عمدتا با رشد کمتر از 2درصد مواجه شدند.

شاخص کل بورس در جریان معاملات روز یکشنبه بازار سرمایه ۳۵ واحد افت کرد و به عدد ۹۶ هزار و ۲۳۴ واحدی رسید، اما شاخص کل هم وزن با ۱۴۱واحد رشد تا رقم ۱۷ هزار و ۶۰۶ واحدی بالا رفت؛ چنانچه شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۱۱واحد و شاخص بازار اول ۶۵ واحد در معاملات دیروز با کاهش مواجه شدند و در مقابل، شاخص کل (هم وزن) ۱۴۱ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۰۶ واحد و شاخص آزاد شناور ۳۴ واحد رشد کردند.


در طی معاملات دومین روز کاری هفته، نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار داشتند. در طرف مقابل نیز بانک ملت، پتروشیمی خارک و بانک اقتصاد نوین به روند افزایشی دماسنج بازار سرمایه کمک کردند. هرچند که در نهایت برآیند این تاثیرها ۳۵ واحد کاهش در شاخص کل بود.

در گروه فلزات اساسی نیز شاهد داد و ستد ۱۰۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۷ میلیارد تومان بودیم. این گروه شاهد بیشترین حجم معامله در طی داد و ستدهای دیروز بود. در گروه کانه های فلزی نیز ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار سهم به ارزش بیشتر از ۱۲ میلیارد تومان دست به دست شد. در این گروه فقط قیمت سهم ها عمدتا کمتر از یک واحد رو به بالا یا پایین بود، اما در گروه فلزات اساسی تعداد بیشتری از سهم ها شاهد رشد قیمت بودند و نوسان قیمت نیز در عمده سهم ها کمتر از 2درصد بود.

خودرویی ها اما دیروز عمدتا با روند افزایش در قیمت پایانی مواجه شدند. عمده سهم ها در این گروه با رشد کمتر از 2درصد همراه بودند. در این گروه در مجموع نزدیک به ۹۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی