شنبه, 09 دی 1396 - 18:27

«سکارون» در تابلو ج بازار پایه درج شد

در نخستین روز از هفته معاملاتی جدید در فرابورس ایران، سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم افزون بر 196 میلیون سهم به ارزش بیش از 390 میلیارد ریال را دست به دست کردند و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. در این نماد معامله گران 87 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 71 میلیارد ریال را جابه جا کردند.

در جریان بازار روز شنبه 9 دی ماه به موازات دادوستدهای انجام شده در بازارها که به نقل و انتقال 323 میلیون ورقه به ارزش بیش از یک هزار و 397 میلیارد ریال انجامید، طبق اطلاعیه ای اعلام شد نماد شرکت سیمان کارون در تابلو «ج» بازار پایه درج شده و دو شرکت بیمه دی و قند شیروان مشمول لغو پذیرش به دلیل شمولیت بیش از سه سال در ماده 141 قانون تجارت شده اند و هیات پذیرش پس از دریافت اطلاعات خروج از این شمولیت در خصوص این دو شرکت تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش «فرصت امروز» از فرابورس ایران، در جریان بازار دیروز سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم افزون بر 196 میلیون سهم به ارزش بیش از 390 میلیارد ریال را دست به دست کردند و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. در این نماد معامله گران 87میلیون سهم به ارزش نزدیک به 71 میلیارد ریال را جابه جا کردند. این نماد همچنین به عنوان پربازدیدترین نماد معاملاتی، چهارمین نمادی بود که بالاترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس تا حدود 2 واحد به جا گذاشت.

همزمان با معاملات انجام شده در بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری سه بازگشایی نماد نیز رقم خورد که بر پایه آن نماد معاملاتی شرکت های تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک پس از ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص پیش بینی سال مالی 1396، شرکت صنعتی بهپاک پس از ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص عملکرد واقعی و داروسازی تولید دارو پس از ارائه اطلاعات پیش بینی بازگشایی شدند.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس امروز به افت 13 واحدی تن داد که عمده بار منفی بر آن از جانب نمادهای «زاگرس»، «میدکو»، «هرمز»، «ذوب»، «شرانل» و «بمپنا» تا سطح حداکثر 3.8 واحد رقم خورد. در این میان «مارون» تنها نمادی بود که تا 2.4 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشت و مانع از ریزش بیشتر آیفکس شد.

در مجموع سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز حدود 96 میلیون سهم به ارزش 164 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

سرپرست پذیرش فرابورس ایران ار درج نماد شرکت سیمان کارون در تابلو ج بازار پایه خبر داد. بر این اساس این شرکت با نماد «سکارون» که در گروه سیمان، آهک و گچ، زیرگروه تولید سیمان، آهک و گچ قرار دارد از تاریخ 9 دی ماه 96 در فهرست نرخ های بازار پایه فرابورس درج شد.

اطلاعیه معاونت پذیرش و ناشران فرابورس درخصوص «ودی» و «قشیر»

همچنین معاون پذیرش فرابورس ایران با اعلام اینکه شرکت بیمه دی با نماد «ودی» و شرکت قند شیروان، قوچان و بجنورد با نماد «قشیر» به علت شمولیت بیش از سه سال در ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت، مشمول لغو پذیرش شده اند از تصمیم گیری هیات پذیرش در مورد این دو شرکت خبر داد.

بر این اساس پس از لازم الاجرا شدن دستورالعمل های جدید ابلاغی توسط سازمان بورس، فرابورس ایران در خصوص این دو شرکت که سهام آنها در بازار اول معامله می شوند اطلاعیه ای صادر و به این شرکت ها اعلام کرد برنامه های مربوط به خروج از شمولیت ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت را دریافت و نسبت به برگزاری جلسه هیات پذیرش حداکثر ظرف مدت یک ماه اقدام کنند. هیات پذیرش نیز در خصوص این شرکت ها مطابق با دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار تصمیم گیری خواهد کرد.

نماد «سخاب4» متوقف می شود

سرمایه گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت روز جاری میزبان دادوستد 450 هزار ورقه به ارزش 431 میلیارد ریال بودند. در این بازار اسناد خزانه در نماد «سخاب4» در صدر ایستاد و بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را تجربه کرد. این سری اسناد خزانه به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد، در پایان معاملات روز یکشنبه مورخ 10 دی 96 متوقف می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی