پنج شنبه, 23 آذر 1396 - 11:10

اجرای پایلوت هدایت شغلی در دانشگاه علم وفرهنگ / ایجاد پارک فناوری های نرم

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی از اجرای پایلوت طرح نظام هدایت شغلی دانشجویان در دانشگاه علم و فرهنگ خبر داد و گفت: از سوی وزارت علوم  موفق به دریافت مجوز برای راه اندازی پارک فناوری های نرم و هویت ساز شدیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا پورعابدی در نشست بررسی عملکرد جهاد دانشگاهی در تحقق اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه این نهاد اقدامات گسترده ای در حوزه علم و فناوری داشته است، افزود: این نهاد با الهام همه جانبه از آرمان های انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ تأسیس شد.

وی ماموریت های این نهاد را تولید و تدوین فناوری، تجاری سازی نتایج تحقیقات، انتشار دانش از طریق اطلاع رسانی و آموزش های تخصصی و ترویج کارآفرینی عنوان کرد.

پورعابدی برخورداری از منابع انسانی و متعهد و کارآمد، پیشگام در توسعه علم و فناوری و ایجاد تعامل سازنده در عرصه های ملی و بین المللی را از چشم اندازهای جهاد دانشگاهی در افق ۱۴۰۴ دانست و ادامه داد: این نهاد یک نهاد عمومی غیردولتی است که ۲۰درصد اعتبارات آن دولتی بوده و ۸۰درصد از محل انجام فعالیت های پژوهشی و فناوری تأمین می شود.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی انجام پژوهش های کاربردی و توسعه ای را از اولویت های این نهاد عنوان کرد و یادآور شد: بر این اساس انجام تحقیقات توسعه ای و کاربردی، پیگیری طرح های تحقیقاتی جهاد دانشگاهی تا مرحله نیمه صنعتی، ارائه خدمات علمی و فنی در زمینه های مختلف و برنامه ریزی و ایجاد شرایط و امکانات لازم برای فراهم کردن زمینه فعالیت های علمی از جمله وظایف تعیین شده برای این نهاد است.

وی همچنین با اشاره به اهداف پژوهشی جهاد دانشگاهی در افق ۱۴۰۴ ادامه داد: عرضه تولیدات پژوهشی جهاد دانشگاهی توسط قطب های علمی از جمله این اهداف است که بر این اساس ایجاد ۲۰قطب علم و فناوری را در دستور کار داریم، ضمن آنکه درصدد هستیم ۵۰درصد قطب های علم و فناوری جهاد دانشگاهی در سطح منطقه و ۵درصد در سطح جهانی از لحاظ علم و فناوری شناخته شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی