چهارشنبه, 22 آذر 1396 - 10:16

طرح برقی کردن خط آهن گرمسار - اینچه برون از ابتدای سال آینده آغاز می شود

معاون اول شرکت راه آهن روسیه اعلام کرد اجرای طرح برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه برون از ژانویه سال 2018 (دی - بهمن) آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی روسی «ار. ژ. د. پارتنیور»،  «آلکساندر میشارین» معاون اول مدیرکل شرکت راه آهن روسیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ماه ژانویه سال 2018 طرح برقی کردن خط راه آهن گرمسار- اینچه برون در ایران آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه توافقنامه 1.2 میلیارد یورویی بین ایران و روسیه برای برقی کردن این خط آهن امضا شده است، گفت: در نیمه اول سال آینده میلادی فعالیت های ساخت و ساز این خط آهن شروع می شود. قرارداد برقی کردن راه آهن گرمسار- ساری – گرگان – اینچه برون به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون یورو میان شرکت راه آهن ایران و شرکت دولتی راه آهن روسیه منعقد شده است.

قرارداد برقی  کردن این خط  به طول 430 کیلومتر چهار ساله است و منابع مالی آن به  صورت فاینانس کم  بهره از محل منابع روسی تأمین می شود. این خط آهن از مازندران می گذرد و ایران را به ترکمنستان و سپس قزاقستان متصل می کند.

خبرگزاری اسپوتنیک به تازگی در مطلبی درباره طرح برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه برون نوشت: برقی کردن این مسیر به کاهش سطح آلودگی صوتی و هوا، کم شدن مصرف سوخت و بروز حوادث کمک خواهد کرد و همچنین سبب رشد دو برابری حمل کالا تا 7،5 میلیون تن در سال خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مسیر گرمسار تا اینچه برون دومین مسیر برقی راه آهن ایران خواهد بود و نخستین پروژه 40 سال پیش در تبریز ساخته شد.

اسپوتنیک در ادامه نوشته است: از 495کیلومتر این طرح، 203 کیلومتر کوهستانی است و ساخت 32 ایستگاه، 95 تونل، هفت مرکز نگهبانی، 11 پست برش، شش واحد ارتباط خطوط و همچنین ساختمان خدمات رسانی در نظر گرفته شده که در برآوردهای اولیه زمان اجرای آن 36ماهه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی