سه شنبه, 21 آذر 1396 - 10:29

ایلان ماسک / تسلا تراشه اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی می سازد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که این کمپانی به زودی تراشه اختصاصی مبتنی  بر هوش مصنوعی خود را تولید می کند.

به گزارش زومیت، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، در جدیدترین مصاحبه خود با شبکه CNBC آمریکا، اعلام کرد که این شرکت برای تولید خودروهای خودران به زودی ساخت تراشه اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی را آغاز می کند.

وی در این مصاحبه اعلام کرد که جیم کلر در حال توسعه سخت افزار مبتنی  بر هوش مصنوعی مورد نیاز تسلا است و به طور حتم این چیپ، برترین تراشه موجود در جهان خواهد بود. همانطور که می دانید، جیم کلر یکی از مهندسان بنام در این حوزه است که نقش کلیدی در پیشرفت شرکت های اپل و ای ام دی ایفا کرده است.

کمپانی خودرو سازی تسلا در نخستین گام برای عرضه خودروی خودران از چیپ تولیدی Mobileye  استفاده کرد که در تصرف اینتل قرار دارد. پس از رکود دو شرکت نام برده، تسلا برای تولید نسل بعدی محصولات خود سراغ انویدیا رفت و از تراشه های تولیدی این شرکت استفاده کرد. حال پس از مدت ها، تسلا به دنبال تغییر رویه به سمت کاهش وابستگی به شرکت  های ثالث تولیدکننده فناوری خودران است؛ به همین دلیل تسلا و اسپیس ایکس سیاست تولید تراشه اختصاصی خود را در دستور کار قرار داده اند.

ایلان ماسک در ماه آوریل اعلام کرد که این شرکت طی دوسال آینده خودرو های خودران خود را وارد بازار می کند؛ این در حالی است که ویمو، محصول تولیدشده توسط گوگل هم اکنون در منطقه فینیکس در حال تردد است. باید دید آیا مهندسان تسلا می توانند وعده های ایلان ماسک را در تاریخ اعلام شده محقق کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی