چهارشنبه, 08 آذر 1396 - 11:17

رئيس هيات عامل ايدرو در افتتاحیه دومین نمایشگاه خودروی تهران / هیچ ابهامی در قرارداد رنو وجود ندارد

دومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در محل مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب به طور رسمی افتتاح شد.

رئیس هیأت عامل ایدرو پس از افتتاح و بازدید از غرفه های این نمایشگاه در گفت وگو با خبرنگاران بیان داشت: صنعت خودرو، صنعت استراتژیکی است که مردم جامعه با آن درگیر هستند و جزء لاینفک زندگی امروزه آنهاست. بنا بر آخرین آمار حدود ۱۹میلیون دستگاه خودرو در حال حاضر در کشور در حال تردد است و این از لحاظی مثبت و از لحاظی منفی است.

منصور معظمی افزود: با توجه به کمبود وسایل حمل و نقل عمومی مردم به ناچار از خودروی شخصی استفاده می کنند و این برای تولید کننده خوب است ولی به لحاظ بحث شهری این خیلی علامت خوبی نیست و ما باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی حرکت کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آثار مثبت برپایی این نمایشگاه گفت: برپایی چنین نمایشگاهی منجر به ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری ها و همچنین رقابت در بخش کیفیت و خدمات به مشتریان می شود.

منصور معظمی تاکید کرد: وزارت صمت به شدت به بحث کیفیت توجه دارد و نسبت به گذشته سختگیری بیشتری را انجام می دهد و این موضوع یکی از تاکیدات وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس هیات عامل ایدرو تاکید کرد: برای رسیدن به محصولات صادرات گرا و رقابت گرا باید به مقوله کیفیت بیش از پیش بپردازیم، به همین دلیل در تمام قراردادهای بسته شده بحث صادرات گنجانده شده و تولید براساس استاندارد بازار جهانی است.

وی افزود: اگر خود را باور کنیم ما هم می توانیم صادرات کنیم. معظمی با بیان اینکه صنعت قطعه سازی جزء لاینفک صنعت خودروسازی است و باید با هم رشد کنند، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در صنعت قطعه سازی کم شده و هنور به لحاظ تکنولوژی و سرمایه انسانی جای زیادی برای کار وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش درباره قرارداد رنو تاکید کرد: هیچ گونه ابهامی در قرارداد رنو وجود ندارد و این قرارداد طبق روال پیش می رود.

به گفته معظمی، تمام تضامین لازم از خودروسازان خارجی برای همکاری با ایران مطابق با قراردادهای منعقدشده اخذ شده است.

دومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برقرار است. در این نمایشگاه ۴۸ شرکت داخلی و خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی