سه شنبه, 10 مرداد 1396 - 08:03

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد / تخصیص ۳۰۰ میلیاردتومان با نرخ ۱۱درصد به متقاضیان

به گفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، در روزهای آتی ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی، با نرخ ۱۱درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، علی صالح آبادی در نشست بررسی مشکلات و موانع صادراتی در حوزه مالی و بانکی در اتاق بازرگانی کرمانشاه، گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان در سال قبل از صندوق توسعه ملی سپرده ریالی جذب کردیم که نرخ تسهیلات یاد شده ۱۶درصد بود ولی امسال نرخ این تسهیلات به ۱۱درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با صندوق توسعه ملی تصریح کرد: مذاکراتی در جریان است که منابع دریافتی از صندوق را در قالب «سقف اعتباری» دریافت کنیم. 

صالح آبادی تصریح کرد: با صندوق توسعه ملی قرارداد عاملیت برای سرمایه گذاری و نوسازی در پروژه ها را داریم که در بخش ارزی می توانیم با نرخ سود 6درصد تا سقف ۵۰۰ میلیون دلار به تامین مالی آنها بپردازیم.

وی با اشاره به ابزارهای جدید تامین مالی اظهار داشت: از طریق شرکت تامین سرمایه آرمان می توانیم برای شرکت ها در قالب انتشار و فروش اوراق بهادار، منابع آنها را تامین کنیم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات یادآور شد: اگر صادرکنندگان بخواهند اوراق تامین مالی خود را در بورس عرضه کنند، بانک توسعه صادرات آمادگی پذیرش ضمانت اوراق بهادار را برای آنها خواهد داشت. 

صالح آبادی همچنین درباره مشتریان و صادرکنندگانی که با بانک های خارجی کار می کنند، گفت: اگر بانک توسعه صادرات با بانک های خارجی موردنظر مشتریان روابط کارگزاری داشته باشد، آمادگی داریم خط اعتباری دوساله به آنها اختصاص دهیم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: نرخ سود تسهیلات از منابع بانک بین ۱۶ تا ۱۸ درصد است و سابقه مثبت مشتری تاثیر مطلوبی در وثایق خواهد داشت.

به گفته صالح آبادی، بعد از برجام گشایش های بین المللی بیشتری برای بانک ایجاد شده است و در حال حاضر با بانک های خارجی روابط کارگزاری خوبی برقرار شده است.

وی اضافه کرد: یکی از ثمرات برجام، افتتاح حساب در بانک های خارجی است که موجبات کاهش هزینه های مشتریان را فراهم آورده است.  

صالح آبادی افزود: در حال حاضر ۱۸ میلیون یورو از سوی بانک توسعه صادرات ایران به بانک البلاد عراق خط اعتباری داده  شده که قابل  استفاده برای متقاضیان است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در سفر به استان کرمانشاه به همراه تنی چند از مدیران بانک، ضمن حضور در نشست اتاق بازرگانی، از شرکت هایی چون صنایع پتروشیمی، پلیمر کرمانشاه و روژین تاک بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی