پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1395 - 00:45

رنگ آمیزی مسجدالجواد (ع) تهران با رنگ تصفیه کننده هوا توسط شرکت ناکسوت

بنای منحصر به‌فرد مسجدالجواد (ع) تهران با رنگ تصفیه‌کننده هوا رنگ آمیزی شد. این بنای ارزشمند در یکی از کانون‌های اصلی آلودگی هوای تهران، میدان هفت‌تیر واقع شده ‌است که از این پس به‌عنوان نخستین مسجد در جهان با قابلیت تصفیه‌هوا شناخته می‌شود.

رنگ تصفیه‌کننده هوا، علاوه بر خاصیت ذکر شده، خواص خودتمیزشوندگی و طول عمر بالای نمای ساختمان را نیز به‌دنبال دارد و این تکنولوژی در سال‌های اخیر در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته به مدد شهرسازی و مدیریت شهری آمده است. به گزارش روابط عمومی رنگ تصفیه‌کننده هوا ناکسوت، براساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، سالانه 3میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند. در سال‌های اخیر و دهه 1990 به مدد فناوری نانو محصولاتی نوین تولید شده‌ که دارای خواص منحصر به‌فردی است. امروزه رنگ‌ها و مصالح ساختمانی هوشمند شده‌اند، پوشش‌ها می‌توانند آلودگی خود را از بین ببرند و ضد باکتری باشند و مهم‌تر از آن آلودگی هوا را تصفیه کنند.

رنگ‌آمیزی مسجدالجواد (ع) تهران با رنگ‌تصفیه‌کننده هوا توسط شرکت ناکسوت

ناکسوت نخستین رنگ تصفیه‌کننده هوا در جهان، حاصل تحقیقات گسترده با نام «پیکادا» در اتحادیه اروپا بوده و به معنی به‌کارگیری پوشش‌های نوآورانه فتوکاتالیستی برای سنجش میزان آلودگی زدایی است. این محصول از نوع محصولات فتوکاتالیست بوده که با انرژی ماورای‌بنفش فعال شده و ذرات اکسیدهای نیتروژن‌دار موجود در هوا و موادآلی فرار را به مواد بی‌ضرر تبدیل می‌کند. از این تکنولوژی در پروژه‌های گوناگون شهری در کشورهای دیگر بارها استفاده شده است.

برای مثال نخستین بیمارستان تصفیه‌کننده هوا در شهر مکزیکوسیتی یا نخستین کلیسا با قابلیت تصفیه هوا و نمای خودشوینده در ایتالیا در زمره این پروژه‌ها است. این‌بار نیز در کشور ایران و یکی از آلوده‌ترین نقاط پایتخت، مسجدی تاریخی و ارزشمند به این سلاح نوین رنگ‌های هوشمند تصفیه‌کننده هوا مجهز شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی