سه شنبه, 13 مهر 1395 - 16:11

تغییر برچسب دارو و واکسن های دامی دور از چشم سازمان دامپزشکی / داروها هنوز به مرحله توزیع نرسیده بودند!

رییس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص کشف دارو و واکسن های دامی یک موسسه سرم سازی دولتی توسط نهادهای امنیتی، تصریح کرد: این داروها هنوز به مرحله توزیع نرسیده بود و در صورت توزیع، همکاران ما بر آن نظارت می کردند.

مهدی خلج، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار فرصت امروز مبنی بر کشف یک محموله دارو و واکسن ری لیبل(تغییر برچسب) شده یکی از موسسات سرم سازی دولتی و بی خبری این سازمان، افزود: این موضوع بدیهی است و درمواردی دیگر نیز ارگان های نظارتی به ما اطلاع می دهند و ما را یاری می کنند.

رییس سازمان دامپزشکی، اظهار کرد: طبق بخش نامه سازمان دامپزشکی کشور به همه ادارات استان ها، تفاوتی میان تولید و توزیع کنندگان انواع واکسن و داروهای دامی دیده نشده است. در شرایطی که واکسن منشاء توزیع و نگهداری آن مشخص نباشد و با معیارهای سازمان ما تفاوت داشته باشد، به طور قطع با آن برخورد می کنیم.

وی افزود: بخش خصوصی نیز در مواردی واکسن هایی را از خارج وارد یا تولید می کند و شرایطی دارد که سیستم های سردخانه ای نشان می دهد که در شرایط مناسبی نگهداری نشده اما تاریخ آن معتبر است. در این شرایط نیز از توزیع آن جلوگیری می شود.

رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: در مواردی که تخلفی مشاهده شود حتما با آن برخورد می شود که در این خصوص موارد متعددی تا به امروز وجود داشته و این واکسن ها در یک سردخانه تحت نظارت موسسه سرم سازی رازی بوده است که هنوز به مرحله توزیع نرسیده بود.

خلج گفت: ما به دنبال تولید دارو و واکسن با کیفیت بیشتر و اثربخشی مناسب تر هستیم. از نظر سازمان دامپزشکی تفاوتی میان تولیدکنندگان خصوصی و دولتی نیست و در صورتی که گزارش یاد شده تایید شود به طور قطع برخوردهای لازم با آن انجام می شود.

صدور مجوز واردات گوشت قرمز از روسیه

رییس سازمان دامپزشکی در خصوص واردات گوشت هم اظهار داشت: تاییدیه و مجوز واردات گوشت قرمز و در مرحله اول گوشت گوساله منجمد بدون استخوان را از روسیه به ایران صادر کرده ایم. ضمن اینکه برای صادرات مواد لبنی و آبزیان به روسیه نیز از نظر ما هیچ مانعی وجود ندارد.

خلج درباره واردات دام زنده نیز اظهار داشت: سازمان دامپزشکی جلو واردات دام زنده به منظور کشتار در همه کشتارگاه های کشور را گرفته که این اقدام در ایران بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه واردات دام از کشور پاکستان به استان سیستان و بلوچستان کنترل شدنی نیست، تصریح کرد: ما اجازه خروج این دام ها از استان سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور را نداده ایم. واردات در این نقاط متوقف شده اما گاهی دام هایی از این استان خارج می شود که این اقدام از نظر ما قاچاق است و با آن برخورد می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی